2. srp, 2019

HRDÝ ČECHÁČEK: Proč volit Trikolóru ?

Nemyslím to nikterak zle. Jen se ptám, protože podle slov šéfa VKJ, chtějí mít svého člověka v každé malé vísce. Což je logické...

Nicméně čím ho chtějí oslovit ?

Reálně prodavačka v místním Tescu (matka dvou/tří dětí), její manžel řidič autobusu na místní okresní lince. Dohromady mají cca 30 tisíc korun měsíčně na chod domácnosti. Chtějí samozřejmě budoucnost pro svoje děti. Tzn. dnes je to hlavně o bezpečnosti. Nízké daně je až tak nezajímají, protože umějí vyžít s tím, co mají, přese všechny vlády, co se tady předvádějí posledních 20 let...

Je to teprve na začátku, a je léto - prázdniny, nicméně už teď jsou vidět určité věci. Například předvádění se v luxusních hadrech s luxusníma kabelkama na dovolenkových destinacích, které si tito lidé opravdu nemohou dolovit, podle mě nejsou zrovna lákadlem pro tyto voliče a nejde tady o nějakou "českou závist", jde o to, že s těmi lidmi mají tito představitelé hnutí těžko něco společného.

ODS kdysi byla stranou občanskou, bez rozdílu stavu, věku, atd...Pokud má být hnutí Trikolóra zajímavá pro voliče všeho stavu, věku atd., pak jim musí něco nabídnout. Opakuji, že program nízkých daní, je dnes pro většinu lidí věc, které se sice určitě nabudou bránit, ale taky pro ně není nějak zásadní.

Co tedy nabízí hnutí jiného ?

Kromě těch fotek z různých setkání, kde všichni mávají rukou se třemi prsty, a mluví o světě zdravého rozumu, netuším, co si ti lidé vlastně myslí, jaké mají postoje a názory. Pokud jde o předsedu VKJ, tam je to jasné, nicméně, jeho vycouvání z témat, jako je opuštění EU, jasné kritiky islamizace, věc celkem zašmodrchávají.

Čím tedy chtějí oslovit toho obyčejného voliče se zdravým rozumem ?

Dělám už 10 let festival uměleckých kovářů a řemeslníků (sám jsem původem umělecký kovář), těch živnostníků různých je u nás milion, to je silná voličská základna. Před 14 dny jsem se s pár kováři na festivalu bavil o politice. VKJ a jeho názory znají, nicméně, o jeho novém hnutí většina netušila nic a byli skeptičtí, protože takových pokusů už bylo hodně.

Čím je Trikolóra osloví ?

Fotkama s kabelkama od Gucciho ? Ti živnostnící, si váží jedné hlavní věci a to je to, že jsou "svobodní", i přesto všechno, jak to tady dnes je, byrokracie naše i EU, otravování se s papírováním, jsou to chlapi, co jsou hrdí, že mají svoje malé dílny, že uživí jakž takž svoji rodinu a jsou svými pány. Nechtějí tady Islám, ilegální migranty, nechtějí přebujelou byrokracii. Chtějí, žít v klidu a dívat se jak jejich děcka rostou a mají možnosti.

Čím je chcete oslovit ?

Já to netuším, nevím to, a to tu scénu sleduju detailně...Oni na to nemají čas a rozhodnou se podle toho, co pro ně je zásadní...a to já "zatím" u Trikolóry nevidím...

Snad mě překvapí na svém zakládajícím sněmu v září a všechny tyto moje otázky tam budou jasně zodpovězeny...

Autor: TGM, Praha, ČR, 2.8.2019