1. říj, 2017

7REPUBLIKA.CZ: KATALÁNSKO - LIBERÁLNÍ DEMOKRACIE V PRAXI

337 zraněných, obsazené a vydrancované volební místnosti, zabavování volebních uren, násilí proti voličům… Ne, to není "Putinovské Rusko, to není nějaká asijská, či africká diktatura", to je dnešní Španělsko a jeho jednání vůči svobodnému katalánskému národu.

Během dneška španělská policie a paravojenské jednotky sloužící proeurounijnímu Madridu zranili 337 katalánských voličů a demonstrantů, jako projev demokracie a svobody, jako projev uznání práva národů na sebeurčení ze strany centrální vlády v Madridu. Podle španělské vlády, je vše v mezích policejní profesionality. Španělská garda se na mnoha místech střetla i s Katalánskou policií a útočí na Katalánské hasiče. Represe dosáhla takových obrátek, že dokonce i řada establishmetových eurohujerských českých politiků jí odsuzuje. 

7Republika.cz, se nyní ještě více, staví na stranu katalánské nezávislosti a suverenity, která je pošlapávána už řadu let. Žádáme okamžité stažení španělských bezpečnostních sil z Katalánska, pokračování referenda, uznání jeho výsledků, ať bude jakýkoliv, oběma vládami – španělskou i katalánskou –, a taky žádáme pochopení, že liberální demokracie není cestou k národním svobodám, ale stala se diktaturou a žálářem národů...

Autor: 7Republika.cz, Praha, ČR, 1.10.2017