11. říj, 2017

7REPUBLIKA.CZ: AKTIVISTICKÁ ČT

České televizi se povedlo během jediného dne provést hned dva aktivistické kousky. Nejprve začala všude trollit, to jak president Zeman reagoval na kameramana, který se mu nejspíše pletl do cesty. Poté posunula ČT svůj level aktivismu, ještě dál, když podala trestní oznámení a podnět k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, kvůli spotu Bloku proti islamizaci. ČT vadil předvolební spot, který varuje před islámskou migrací a vyhazováním peněz těm, kteří to nepotřebují. Televize se nejprve obrátila na BPi, aby poskytlo, jiný klip, ale ti to odmítli. A když se ČT ten klip nelíbil, tak prostě podala trestní oznámení. Zachovala se jako typicky aktivistická a politická lobby.

ČT klip odvysílala, má to ze zákona povinné, ale rovnou se ujala role inkvizitora a morálního soudce. ČT nedělá problém označovat bílou kůži za vadu. ČT nedělá problém zprostředkovaně urážet přímo voleného presidenta republiky. ČT nedělá problém urážet veřejnost a veřejné mínění. ČT dělá problém odvysílat materiály, které má ze zákona odvysílat.

Nám nedělá problém žádat privatizaci České televize a Českého rozhlasu, zrušení RRTV, Rady České televize a Rady Českého rozhlasu, popřípadě jako alternativa, zavedení britsko-polského modelu státního dozoru nad těmito institucemi.

Autor: 7Republika.cz, Praha, ČR, 11.10.2017