16. říj, 2017

7REPUBLIKA.CZ: 14.10.2017 ŽABÁK PEPÉ VRACÍ ÚDER!

V sobotu, jak mnozí z Vás vědí, proběhlo první veřejné představení zapsaného spolku 7Republika.cz. Samotný průběh akce si můžete prohlédnout ze záznamu, abyste věděli, že k chystané akci neonacistů, fašistů a rasistů nakonec vůbec nedošlo. Sešla se tam, akorát 7Republika.cz, ale události, které tomu předcházely, určitě stojí za zmínku. Proč? Protože jsme tuhle bitvu po stránce morální, mediální a politické vyhráli, ještě před jejím vlastním začátkem.

Původně jsme se měli sejít jinde, ale na onom místě nám byla z důvodu „rekonstrukce“ zrušena rezervace. To nás ovšem neodradilo a ukázalo se, že tato překážka nám, jen a jen pomohla. Podařilo se získat kontakt na kavárnu Liberál, která se prokázala skutečně liberální a umožnila i nám vystoupit ve sklepním prostoru na polo-uzavřené akci.

Nicméně již od uveřejnění první pozvánky se rozpoutala vlna politického štěkotu, vrčení a zastrašování ze strany lidí, kteří se nejvíce ohánějí svobodou a demokracií. Jejich pokrytectví a zoufalství se naplno ukázalo.

Nevadí mi, když útočí proti nám, to je součást politického boje a budeme se bránit. Vadí mi, když to odnáší nevinní, jako v tomto případě, kdy byla facebooková diskuse zaplavena výhružkami, varováními, udavačstvím, vzteklými zprávami, a kdy se vyrojili desítky „bývalých hostů“, kteří prohlásili, že do Liberála už na protest nikdy nepůjdou. Nicméně stejně tak velká část hostů posílala solidární emaily a podporu majiteli, jen ti nebyli tak slyšet jako uřvaná menšina.

7Republika.cz, i když to původně neměla vůbec v úmyslu, se podařilo získat více mediálního prostoru, než by se mnohým kandidujícím politickým stranám mohlo, jen zdát. Akce 7. Republiky se objevila na webu ČT, v Lidovkách, Parlamentních Listech, A2larmu, Expres.cz, na blozích Idnesu, a dokonce na slovenských novinách Denník N. Bylo vydáno, několik protestních výzev k bojkotu Liberála, k „poslednímu pivu“ v Liberálovi (na kterém se nakonec sešli 3 – slovy TŘI lidé).

Protestní akce proti konání našeho představení v Liberálu se nakonec vůbec nekonala, zatímco na naše představení přišlo asi 45 lidí. Nutno říci, že jsme díky neúčasti, některých registrovaných dovolili účast na naší akci i skupině 7 sluníčkářů, kteří slušně respektovali naše pokyny a navzdory facebookovému štěkotu neztropili žádné problémy. V závěrečné diskusi, pak byl zastánce TOP09 vyargumentován, a s obviněním (které nedokázal doložit), že mu něco vkládáme do úst odešel. Doporučujeme Vám proto shlédnout náš záznam, kde se také dozvíte více o 7Republika.cz z úst našeho předsedy Davida Nepimacha.

A proč Pepe vrací úder? Protože je to neohrožený žabák, který se nezalekne výhružek a štěkotu pidipartaje hluboko pod hranicí volitelnosti. Pro příště doporučujeme Zeleným trochu sluníčkové a méně nenávistné kampaně.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 16.10.2017

Video z on-line přenosu zde:

https://www.facebook.com/zarko.raptor/videos/1335652206544039/

projev Martina Konvičky:

https://www.youtube.com/watch?v=i-u-f9I4_T8