KOMENTÁŘE

4. dub, 2020

V USA právě skončil ve své funkci generální inspektor tajných služeb a iniciátor ukrajinské pseudokauzy, Michael Atkinson...

Byl odvolán z příkazu presidenta Donalda J. Trumpa, protože ztratil v Atkinsona důvěru. Jeho pozici prozatímně převezme Thomas Monheim, jiný důstojník tajných služeb. 
 
Michael Atkinson ve své funkci selhal, když mimoděk, či záměrně, rozpoutal vyšetřování absurdní pseudokauzy týkající se podivných čachrů okolo Huntera Bidena, syna demokratického presidentského kandidáta Joe Bidena. Tato pseudokauza rozpoutala další pokus o svržení presidenta Trumpa a obnovení starých neomarxistických pořádků ve Spojených státech amerických. 
 
Nutno říci, že Michael Atkinson, který je původně vystudovaný právník, byl ve své funkci od května 2018 a byl tedy jmenován presidentem Trumpem, kterého nakonec podrazil. Byl to právě Atkinson, kdo rozšířil informaci od konspiračních úniků a tím odstartoval celou novou kampaň proti svému presidentovi. 
 
Státní převrat v podobě ústavní žaloby, ale selhal, neboť Senát USA podržel demokraticky zvoleného presidenta USA. Z tohohle je patrné, že zbytky amerického systému, ještě fungují, a že se nevyplácí hrát roli užitečného idiota, byť je možné, že do toho byl Atkinson ze své vlastní funkce navrtán.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 4.4.2020
 
Zdroj:
 
28. říj, 2019

Prezident republiky obdržel gratulaci od amerického prezidenta...

Prezident republiky Miloš Zeman obdržel u příležitosti státního svátku 28. října gratulaci od Donalda J. Trumpa, prezidenta Spojených států amerických.
 
Vážený pane prezidente,
 
jménem lidu Spojených států amerických blahopřeji lidu České republiky ke 101. výročí vaší samostatnosti v roce 1918.
 
Tento rok je zároveň 30. výročím sametové revoluce, a Spojené státy americké rovněž ctí
a oslavují odvážné, oddané a vizionářské občany, kteří pomohli Československu vymanit se ze sovětského vlivu a komunistického útisku a pomohli nástupu éry demokracie a ekonomické svobody. Tyto ideály a hodnoty, které Spojené státy sdílejí s Českou republikou, utvářejí základy společné a pevné transatlantické aliance a přátelství.
 
Americký lid je vděčný České republice za její mezinárodní závazek prosazovat mír, lidská práva a prosperitu. Oceňujeme přínos účasti České republiky v Afghánistánu a její podporu jako ochranné síly v Sýrii.
 
Připojuji se k oslavám a připomínám si s Vámi tento důležitý milník a přeji Vám a Vaší zemi úspěšný rok.
 
S úctou
 
Donald J. Trump     
 
Autor: Hrad.cz, Praha, ČR, 28.10.2019
 
Zdroj:
 
 
18. čvc, 2019

Právě v těchto dnech zažíváme další ze střetů mezi presidentem Trumpem a konzervativci na jedné straně a liberálními neomarxistickými demokraty na straně druhé...

Střet v otázce sociálních sítí, v otázce elit ovládajících sociální sítě, střet v otázce politické korektnosti. Proti Trumpovi stojí rozzuřená nesvatá koalice Demokratů, nadnárodních sociálních sítí a rozzuřených novinářů, kteří se snaží ruku v ruce opět svrhnout presidenta Trumpa.

11. července proběhla v Bílém domě schůze presidenta Trumpa týkající se otázky sociálních médií a sociálních sítí. Tzv. Summit o sociálních sítích. President Trump moc dobře věděl, jak takovou schůzi vést. Nepozval si majitele a mediální velmože, kteří dnes rozhodují o osudu celých národů a kontinentů, ale místo toho poděkoval konzervativním a vlasteneckým silám a skupinám, které bojují na sociálních sítích za Ameriku a za národní státy.

Podpora a chvála směřovala zejména na adresu dlouholetého vlasteneckého aktivisty Jamese Edwarda O'Keefa. Ten se mimo jiné proslavil odhalením korupčních metod na potratových klinikách, bojem proti nevládní a volby narušující organizaci ACORN, která se, kromě verbování menšinových voličů, podílela na dětské prostituci, pašování lidí a daňových únicích. James O'Keefe tak byl jasně předložen americké veřejnosti jako příklad charakterního aktivisty, který usiluje o zlepšení situace v USA. Odhalením výše uvedených podvodů se totiž podařilo organizaci ACORN fakticky zlikvidovat, protože byla následně vyšetřována policií a federálními orgány.

V rámci summitu president Trump prohlásil: „Náš hlas je silnější než jakýkoli jiný, ale nejedná se s námi fér,“ a narážel tak na cenzuru twitteru, který úmyslně snižuje presidentovi počet lajků u komentářů, a když chtěl president na svém osobním účtu zasáhnout proti provokatérům, bylo mu to americkými soudy zakázáno. Dvojí metr.

Jen pár dní po událostech Summitu sociálních sítí, došlo k dalšímu střetu mezi presidentem a politickou korektností. Tentokrát se opakoval boj s protiamerickým „tetrarchátem“ (čtveřicí) demokratických kongresmanek – Alexandrou Cortézovou, Rašídou Tlaibovou, Ilhan Omarovou a Ayannou Presleyovou. Tento tetrarchátu antisemitismu (zejména v případě Ilhan Omarové) a protiamerického sentimentu v Kongresu Spojených států amerických, se opět střetl s presidentem Trumpem. Za jejich činnost v rámci kongresu, za antisemitismus a odpor ke Spojeným státům americkým, je Trump označil za nepřátele státu a vyzval je k návratu do jejich domoviny a domoviny jejich předků.

Problém není s tím, odkud tyto kongresmanky pocházejí, nebo nepocházejí, jak se to snaží masmédia postavit, problém je s tím, jak se chovají. Mezi Trumpovými spojenci je řada cizinců, jeho manželka je imigrantka, má podporu od Židů, Afroameričanů, od floridských Hispánců a kubánských emigrantů. Pokud by se výše uvedené kongresmanky chovaly jako zástupkyně amerického lidu, a ne jako zástupkyně cizích zájmů, neměl by s nimi Donald Trump problém.

Příští rok se konají další americké presidentské volby a president Trump tímto vysílá jasný signál, že nepolevil, že se nepodvolil politické korektnosti, že hodlá bojovat a vzdorovat za svůj národ a stát proti nepřátelům.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 18.7.2019

Zdroj:

https://www.breitbart.com/politics/2019/07/16/list-of-racist-statements-by-members-of-the-squad-so-far/


 

14. kvě, 2019
Americký prezident D.J.Trump, se setkal z premiérem Maďarska Viktorem Orbánem. Letos navštívil Trumpa rakouský kancléř Sebastian Kurz, český premiér Andrej Babiš. slovenský premiér Peter Pellegrini a do Bílého domu se opět chystá Polský prezident Andrzej Duda. Střední Evropa tak posiluje na důležitosti...
 
Orbán podle šéfa Bílého domu při řešení migračních problémů odvádí "skvělou práci" a jeho příjezd do Bílého domu považuje prezident USA za velkou čest. Maďarský premiér s Trumpem souhlasil v názoru, že stanovisko obou státníků je vůči migrační krizi stejné.
 
Podle serveru Politico diplomaté z amerického ministerstva zahraničí Trumpa varovali, že Orbán podkopává základy demokratického uspořádání maďarské společnosti a přátelí se s Moskvou. Nelibost v USA vyvolává i Orbánova nevybíravá kritika americko-maďarského miliardáře George Sorose. 
 
Liberálové a neomarxisté, tak dostávají díky Trumpovi na frak. Sorose prostě střední Evropa nechce a Trump si toho je vědom. Díky jeho zájmu o středoevropský prostor tak posiluje i projekt 3Moří...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 14.5.2019
 
Video zde:
 

https://twitter.com/WhiteHouse/status/1128021706969374721

Foto zde:
 
 
Zdroj:
 

23. bře, 2019

Jair & Donald - Velká americká aliance!

Jair Bolsonaro navštívil Donalda J.Trumpa v Bílém domě. Šlo o významnou návštěvu, která nyní má přinést posílení vazeb a spolupráce mezi těmito americkými velmocemi. Zejména pro Brazílii, která aspiruje na roli jihoamerického hegemona, je toto setkání důležité. Má předurčit její další směřování a potvrzení kurzu, který byl stanoven presidentem Bolsonarem. Už nyní levicový Guardian zděšeně informuje o vzniku velké pravicově populistické koalici napříč americkými kontinenty.

Na základě výsledků jednání se očekává prohloubení ekonomické a obchodní spolupráce, možné otevření americké vojenské základny v Brazílii a prohloubení dosud mělkých vztahů, které vycházely z dlouhodobé brazilské neutrality. Nejen pro Brazílii, ale i pro USA je tato situace důležitá, neboť se Brazílie může stát strategickým spojencem v obchodní válce proti Číně a omezení vlivu Ruska na amerických kontinentech.

S tím souvisí i počínající diskuse o možnosti vstupu Brazílie do NATO. Nebylo by to bezprecedentní, neboť o této možnosti před lety uvažovala už Kolumbie. President Bolsonaro na návrh Donalda Trumpa, aby se Brazílie stala členem NATO reagoval slovy: "Diskuse se Spojenými státy americkými začne v nadcházejících měsících." NATO je sice "Severoatlantická" organizace s dost krvavou minulostí (bombardování Jugoslávie, Libye atd.) a ještě pochybnějšími členy (Turecko), ale přístup Brazílie by mohl zvrátit vývoj v NATO ve prospěch silnější a disciplinovanější vojenské organizace, která bude očištěna od různých liberálních elementů.

Bylo by lepší, kdyby vznikla úplně nová vojenská aliance oproštěná od nánosů válečných zločinů minulosti, a kdyby jejími zakládajícími členy byly právě Spojené státy a Brazílie, ale toho se asi v brzké době určitě nedočkáme.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 23.3.2019