21. zář, 2017

IZRAEL - ZEMAN - DONNIE & BIBI

Cena Zemanovi a setkání Trumpa

Co mají tyto dvě věci společné? Obě se týkají Státu Izraele a židovské komunity. President Miloš Zeman obdržel cenu Bojovník za pravdu a president Donald J. Trump se setkal s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahu. O Státu Izraeli píšeme poměrně často, i protože je první obrannou linií Evropy proti islámské expanzi. Proto se nyní hodí zmínit vyznamenání pro presidenta Zemana i Trumpovo setkání s Bibim a jeho výsledky.

Začněme polodomácím tématem

V pondělí 18.9. večer byla v New Yorku udělena cena Bojovníka za pravdu („Warrior for Truth“) čtyřem osobám. Presidentu Miloši Zemanovi, umělci Jakovu Agamovi a manželům filantropům Davidu a Moně Sterlingovým. Stalo se tak na galavečeru, kde byli přítomny významné osobnosti americké a mezinárodní židovské komunity, podnikatelé, vědci a politici. Cena je taky nazývána jako cena Gershona Jacobsona, podle zakladatele jidiš týdeníku The Algemeiner a uděluje se lidem hájícím zájmy židovské komunity a židovského státu.

Zeman tuto cenu obdržel za svůj nepřetržitý boj proti lžím o tzv. Palestině, kterou šíří současná radikálně levicová antisemitská a „antisionistická“ propaganda, za odpor k islamismu a za to, že aktivně vyzývá k přesunutí velvyslanectví jednotlivých států, včetně České republiky, do právoplatného hlavního města Státu Izraele, Jeruzaléma.

Počínání Miloše Zemana v otázce Izraele a naší země jako takové, je o to důležitější, že Česká republika je jediný spojenec Izraele v Evropě. Téměř všechny ostatní státy Evropské unie (krom východoevropských) nasedli na vlnu antisemitismu a antisionismu podporovaného neomarxisty, konspiračními weby a strukturami Evropské unie, které jsou financované islámskou lobby, či dokonce „židovskými oligarchy“ jako je George Soros.

Ocenění „Bojovníka za pravdu“ je tedy oceněním, které je projevem vděčnosti za zásluhy o činnost, do které se v dnešní době politické korektnosti a antisemitismu příliš mnoha lidem nechce, za obhajobu Státu Izraele a jeho posvátného práva na existenci jako svobodného židovského státu.

Donnie a Bibi

V New Yorku, v budově OSN se 18. září sešel Donald Trump s izraelským premiérem Benjaminem „Bibi“ Netanjahu a diskutovali na téma blízkovýchodního míru a otázky Izraele a tzv. Palestiny. Donald Trump opakovaně kritizuje možnost tzv. dvoustátního řešení, a jako Bibi je dlouholetým kritikem dohody s Iránem, která umožní Iráncům obcházet ekonomické sankce a pokračovat v jaderném vojenském programu.

Během tohoto týdne by se měl Donald Trump sejít i s Mahmoudem Abbasem, šéfem palestinské samosprávy, přesněji řečeno těch území, které neovládá islamofašistický Hamás. Pravděpodobně nelze očekávat posun v rozhovorech, dokud bude mít palestinská samospráva podporu Eurosvazu, Iránu a Saúdské Arábie, nicméně Trumpova pozice jasně značí, že Spojené státy už nebudou více spojenci palestinské samosprávy a nebudou před ní ustupovat jako za předchozí vlády Baracka Hussajna Obamy.

Bibi na setkání s Donaldem reagoval tweetem, když napsal, že to bylo skvělé setkání, a že pomůže pozvednout americko-izraelskou alianci na novou úroveň. Spojenectví mezi Izraelem a Amerikou nebylo nikdy tak pevné jako nyní, za Donalda Trumpa. Běhá mi mráz po zádech při představě, že by v Bílém domě seděla Killary Clintonová a pokračovala v hussajnovské propalestinské politice.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 21.9.2017