22. zář, 2017

TRUMP NEWS: D.J.TRUMP OPORA VÝCHODNÍ ASIE

Poslední měsíce magorokratický režim Kim Čong Una svými jadernými testy a testy vodíkových zbraní, společně s nevyzpytatelností režimu, který balancuje mezi racionální prevencí a destruktivním ohrožováním všeho živého ve svém okolí, zhoršuje situaci na celém Dálném východě. Donald Trump během této krize prokazuje, že Spojené státy americké, nejen spoléhají na své spojence, ale i že jejich spojenci, jmenovitě Korejská republika a Japonské císařství, se mohou spolehnout na svého severoamerického spojence.

Donald Trump na rozdíl od předchozích podělaných diplomatů odmítá ustupovat severokorejskému režimu do doby, než bude schopen disponovat raketami, které mohou ohrozit Spojené státy americké. Trump dává jasně najevo, že je pro zklidnění situace, pokud se tak Kim Čong Un začne chovat, ale zároveň je schopen tvrdé odvety za každou hrozbu a agresivní výpady severokorejského režimu proti jihokorejským a japonským spojencům.

Donald Trump to opět prokázal v posledních dnech, při jednání OSN, když vystoupil a promluvil o situaci na Korejském poloostrově. Ujistil Jižní Koreu, s jejímž presidentem Mun Če-inem se sešel, že bude bránit své spojence. Tento president byl zvolen korejským lidem jako naděje na sjednocení Koreje a mírový proces, ale jediný způsob, jakým dokázal Kim Čong Un reagovat bylo zhoršování vztahů a mezinárodní situace na Dálném východě.

Svého japonského spojence ujistil o ochraně a spolupráci tím, že na půdě OSN připomněl zločineckou akci severokorejské zpravodajské služby, která dala v roce 1977 unést 13letou japonskou dívku Megami Yokata, která byla odvlečena do Severní Koreje. Tato připomínka byla jasným vzkazem Japonsku, že může s americkým spojencem počítat.

Severokorejský režim už se nechal slyšet lidovými moudry svého velkého vůdce, že „psi štěkají a karavana jede dál,“, ale žádná jiná reakce se moc očekávat nedala.

Spojeným státům americkým se tento týden podařil další úspěch, přesněji řečeno Donaldu Trumpovi, když přiměl k posílení finančních a ekonomických sankcí i Bank of China. Nejdůležitější čínskou banku, u které si KLDR taky půjčovala. Nyní Čína uvaluje restrikce na čínské podniky obchodující s KLDR. Tento postup je nyní označován jako „bankovní blokáda“ KLDR.

Události posledních dní ve východní Asii prokázali, že pod vedením Donalda Trumpa se opět obnovila důvěryhodnost Spojených států amerických jako vojenského spojence u ostatních zemí. Není to už jako z Obamy, kdy se spojenecké státy Američanů nemohli na svého hlavního spojence spolehnout, a museli, jen doufat, že neomarxistická elitářská lobby dovolí Obamovi dělat racionálnější politiku, což se ovšem nedělo.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 22.9.2017

zdroj:

https://twitter.com/realDonaldTrump