9. říj, 2017

TRUMP NEWS: PROTESTY NA NFL

Protesty NFL, aneb loajalita amerického národa ke své vlasti

V posledních týdnech se v médiích a americké společnosti přetřásá skandální a zoufalé chování hráčů NFL (Národní fotbalová liga / americký fotbal-ragby). Sluníčkáři a ultralevice zpočátku nepochybně doufali, že toto chování, kdy hráči NFL odmítají vzdát poctu americké hymně pod důvody jako je údajná policejní agrese vůči černochům (byť největší počet násilných obětí mezi černochy mají na svědomí zase černoši), vzbudí sympatie veřejnosti. Že to bude další zbraň pro ti Trumpově administrativě, když si budou hráči populárního sportu poklekávat, nebo se do sebe zahákovat během hraní hymny, ale nyní se ukazuje, jak šeredně se mýlili.

Americký národ nejsou Trumpovci, nebo Clintonovci, jsou to v první řadě Američané a odmítají znesvěcování svých národních a státních symbolů, bez ohledu na názory na Donalda J. Trumpa. To se ukazuje v posledních průzkumech a číslech, které se dostali na veřejnost. Od konce srpna do konce září se pozitivní hodnocení NFL snížilo z 57% na 44%. Mezi skalními fanoušky dokonce klesla podpora z 73% na 42%. Na stadionech se objevují pikety „Protest ON your OWN TIME!“ – Protestujte ve svém vlastním čase. Sledovanost přenosů NFL klesla o 11% oproti stejnému období v roce 2016.

Tyto provokace opět propukly 8. 10., když v Indianapolis hráči NFL opětovně znevážili americkou hymnu, dokonce za přítomnosti vicepresidenta Mika Pence. Ten, jakožto jeden z nejvyšších reprezentantů Spojených států amerických se odmítl podřídit těmto urážkám národních symbolů a na protest proti chování hráčů NFL opustil zápas před jeho začátkem. Nutno říci, že liberální a jiná média obviňují z tohoto problému Pence, nikoliv, ty kteří znevažují národní symboly pro svou slávu.

I když Trump komentoval hráče NFL velice sprostými výrazy, dal tak jasně najevo mínění amerického národa o jejich aroganci vůči svým fanouškům a vůči zemi, která jim platí tučné mzdy. Vyzýváme všechny, kdo mají problémy se svými vládami a poměry, bez ohledu na to, zda žijí v USA, nebo v České republice, aby přestali hanit symboly svých národů a států, které jim poskytují zázemí, ochranu a identitu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 9.10.2017