13. říj, 2017

TRUMP NEWS: TRUMP PROTI ANTISEMITISMU UNESCA & OSN

Donald Trump opět prokázal, že vůči přátelům Spojených států amerických je důvěryhodným spojencem, s jehož podporou mohou naplno počítat. Dnešním dnem začal proces ukončení spolupráce a financování UNESCO ze strany USA. Spojené státy americké dlouhodobě varovali UNESCO a OSN před islamizací a přijímáním antisemitských rezolucí a prohlášení. UNESCO a OSN se postupně stávají nástroji islámského světa, a podle toho vedou ideologickou a kulturní válku proti Státu Izraeli.

V posledních měsících UNESCO vede jeden antisemitský útok proti Izraeli za druhým, zejména v otázce tisíciletého židovského hlavního města Jeruzaléma. Naposledy, když nechalo uveřejnit označování Jeruzaléma, kde je na prvním místě a zvýrazněně arabský název „al-Quds“, a hebrejský je teprve na druhém místě, méně výrazně.

V říjnu 2010 UNESCO prohlásilo svatá místa Židů – Jeskyni patriarchů a Hrobku Ráchel za „nedílné součástí okupovaných oblastí Palestiny“.

Roku 2012 UNESCO poskytlo záštitu Islámské univerzitě v Gaze, která je napojená na Hamás a poskytovala technické zdroje pro vyzbrojování a bombové útoky palestinskými radikály.

V lednu 2014, Irina Boková, generální ředitelka UNESCO zrušila akci Centra Simona Wiesenthala, den před jejím konáním, kde měla být představena kniha o 3,500 let židovské existence na území Izraele. Arabští vládci prohlásili, že by ta výstava poškodila mír, a Irina Boková před svými mecenáši spráskla podpatky a vyslechla jejich žádost o zrušení výstavy.

V říjnu 2016 pokračovala antisemitská vlna, když Chrámová Hora začala být označována v textech OSN a UNESCO, jen arabským názvem, přestože jde o místo, kde už v 10. století před naším letopočtem První židovský chrám, než byl zbořen Babylonci. Druhý chrám existoval, až do roku 70 n. l., kdy byl stržen Římany, a potom bylo toto území obsazeno Araby, kteří ho znesvětili svou mešitou.

Pro židovský národ je toto stejná urážka, jako kdyby zítra UNESCO prohlásilo horu Říp, nebo Hradčany za „historická území“ sudetských Němců. Parlament ČR, několikrát kritizoval OSN za toto její chování a přijal bohužel nezávaznou rezoluci s výzvou k české vládě, aby ukončila placení poplatků pro UNESCO, dokud nepřestane UNESCO s antisemitskou kampaní. Donald Trump, nyní v koordinaci s Izraelem a premiérem Netanjahu, ukončují financování a aktivity svých zemí v rámci UNESCO. Spojené státy americké si ponechají status nečlenského pozorovatelského státu, aby mohli komentovat a upozorňovat na další antisemitsk é lži a manipulace historií ze strany UNESCO. Již nyní jsou ukončeny platby a omezení členství nabude plné hodnoty k 31. prosinci 2018. Ukončením plateb UNESCO ze strany USA přijde tato organizace o plných 22% svého rozpočtu. ČR přispívá, jen drobnými 0,3% a Izrael 0,4%, přesto by bylo symbolickým a odvážným aktem, kdyby ČR se připojilo k Izraeli a USA a ukončilo platby UNESCO.

Nutno dodat, že to není poprvé, co USA opouští UNESCO, nejde o bezprecedentní situaci. Poprvé se tak stalo už za Ronalda Reagana v roce 1985, ze stejného důvodu – UNESCO útočilo na Stát Izrael a omezovalo jeho aktivity.

Z výše uvedených důvodů, 7Republika.cz podporuje ukončení členství ČR v UNESCO, přinejmenším do doby, než opadne vliv antisemitského extremismu na jeho fungování. Zároveň je rozhodnutím Donalda J. Trumpa prokázáno, že se Amerika vrací do zlatého věku Ronalda Reagana, a že se každý solidní partner může spolehnout na podporu Trumpovi administrativy.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 13.10.2017