16. říj, 2017

TRUMP NEWS: OBAMŮV IRÁN

Prezident D.J.Trump opět zopakoval svůj bojovný postoj vůči iránskému extrémistickému režimu a jaderné hrozbě, kterou tento režim představuje. Opětovně, a vzdory vřískání liberálů a levice, deklaroval úmysl zpřísnit postoje vůči Iránu a revidovat otřesnou dohodu s Iránem, kterou uzavřela administrativa Baracka Obamy. Donald J.Trump se chce sejít s kongresmany za účelem projednání revize této dohody s cílem dosáhnout větší možnosti sankcí vůči Iránu.

Během svého projevu deklaroval Donald J.Trump, že zaujímá bojovnější postoj vůči iránskému raketovému programu a bude se snažit o zahájení nových sankcí vůči představitelům režimu, a zejména vůči představitelům obávaných a všemocných Iránských revolučních gard, které podporují Hizballáh.

Sám Trump nemůže úplně shodit dohodu s Iránem ze stolu, protože by toho mohli zneužít pseudospojenci USA, zejména Francie a Německo, k izolaci USA a obviňování Spojených států amerických z agrese a porušování mírové politiky. Bohužel, ani jeho nejbližší kolegové, včetně ministrů zahraničí a obrany, se necítí moc nadšení z toho, že by měli plnit slib daný americkému lidu a ukončit tuto šílenou obamovskou politiku, která jako temné dědictví dodnes přetrvává a umožňuje militarizaci a posilování jaderných kapacit iránského režimu. Kapacity, které mohou být nyní, jen regionální hrozbou, se za pár let mohou stát globální hrozbou, tím spíše, že jadernými zbraněmi disponuje už sunnitský Pákistán. Když by je pak proti sobě použili šiité a sunnité, nejen, že by se navzájem zničili, ale způsobilo by to strašlivou katastrofu pro celý svět.

Podporujeme zrušení obamovské dohody s Iránem, dohody, která zradila spojence USA a Evropy, Stát Izrael, nepřinesla garance, že Irán se nebude dál pokoušet zničit Stát Izrael, a že jednoho dne nevyvine jaderné zbraně proti Evropě a Spojeným státům americkým. Tato dohoda je základním kamenem k tomu, aby se v Iránu vyvinul podobný problém, který dnes musí řešit Korea, kvůli šílenému Kimovi. Proto jednoznačně podporujeme Trumpův odhodlaný a radikální postoj proti iránskému jadernému a raketovému výzkumu .

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 16.10.2017