28. říj, 2017

TRUMP NEWS: TRUMP & OPIOVÁ KRIZE

Spojené státy americké se nacházejí v krizi, o které většina veřejnosti vůbec netuší. Zejména světové veřejnosti. Je to opiátová krize. Krize, která si každoročně vyžádá životy skoro 60,000 amerických občanů, kteří se předávkují ze své hlouposti, ale i kvůli kritické a problematické situaci ve zdravotnictví.

Situace došla tak daleko, že je president Donald J.Trump nucen vyhlásit stav nouze ve zdravotnictví a připravit radikální kroky k potlačení opiátové krize. Množství úmrtí na předávkování opiáty se od roku 2000 do roku 2015 více než ztrojnásobilo. Nejčastějšími oběťmi opiátů jsou mladí běloši a příslušníci dělnické třídy, navzdory neomarxistické propagandě, která tvrdí, že oběti jsou především z řad různých menšin.

Důvodem vzniku opiátové krize je především lehkovážné rozhodování lékařů, kteří předepisují v USA obrovské množství předpisů na opiáty. Jen za rok 2016 bylo vydáno 289 miliónů receptů na opiáty, přitom roku 1991 to bylo jen 76 miliónů. Významným činitelem opiátové krize je zejména morfium.

Nevíme zatím, jaké přesně budou kroky Donalda J.Trumpa v otázce této opiátové krize a vyhlášení stavu nouze, nicméně domníváme se, že tvrdé poplatky a regulace vydávání takových receptů jsou na místě.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 28.10.2017