7. pro, 2017

TRUMP NEWS: TRUMP UZNAL JERUZALÉM HLAVNÍM MĚSTEM IZRAELE

2500 let lží a křivdy napraveno. Před 3000 lety existoval židovský stát Království Izrael. Území židovského státu se táhlo od Sidonu v dnešním Libanonu po Kadeš v Egyptě. Od středomořské Jaffy po syrskou Daraa.

Roku 589 před naším letopočtem byl Jeruzalém dobyt „ničitelem národů“, šíleným babylónským králem jménem Nebukadnesar II. Židovský národ byl odvlečen do babylónského zajetí. Roku 539 před naším letopočtem perský velkokrál Kýros Veliký ničí Novobabylonskou říši a osvobozuje Židy. Perští vojáci doprovází osvobozené Židy zpět do Izraele, perský král daruje peníze na obnovu Prvního židovského chrámu zničeného Babylonem v Jeruzalémě a tehdy se zrodí Starý zákon a Židé prohlásí Kýra Velikého jedním ze svých mesiášů. Židé získávají autonomní provincii v Izraeli. Po roce 332 př.n.l. je židovská země dobyta Alexandrem Velikým a vzniká podřízená provincie, která existuje až do roku 64 př.n.l. Paralelně s ní funguje polonezávislé židovské Hasmoneovské království. Na jejich místě vzniká v roce 37 př.n.l. Herodovské království. Z něho vzejde tetrarchát existující do roku 44 n.l., kdy je Izrael definitivně anektován Římským impériem. Od roku 66 do roku 73 probíhá Velké židovské povstání, které je krvavě potlačeno Římany. Ve válce za svobodu umírá 50 000 židovských rebelů. Druhý židovský chrám je srovnán se zemí. Tím začalo 2000 let útisku a vyhánění Židů, kdy Izrael byl postupně okupován Římany, Araby, Seljukovci, křižáky, opět Araby, mameluky, Osmany, britskou okupační správou a teprve poté, v roce 1948, se znovuzrodil židovský stát. Mezitím se nacistické Německo s pomocí svých islámských spojenců pokusilo vyvraždit Židy. 

Ale trvalo dalších skoro 70 let, než se začalo pracovat na poslední fázi nápravy tisíciletých křivd, do kterých byl židovský národ uvržen. Jak jsme Vás již informovali, v roce 1995 byl Kongresem USA schválen záměr uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele a přesunout tam velvyslanectví. Ve jménu falešného mírového procesu, kterého arabské mocnosti zneužívaly pro udržení statu quo, získání mezinárodní pomoci a sympatií a dalších podrazů, američtí prezidenti dokola oddalovali akceptování Jeruzaléma jako hlavního města Izraele. Této křivdě je dnes konec. Donald J. Trump v 19:00 středoevropského času oznámil, že Spojené státy americké, navzdory nátlaku neomarxistů, nevládek a sluníčkářských politiků jako je Emmanuel Macron či Federica Mogherini, zahajují proces uznání Jeruzaléma a přesunu velvyslanectví. Ministerstvo zahraničí Spojených států amerických dostalo jasné instrukce k zahájení prací na přesunu velvyslanectví do židovského hlavního města Jeruzaléma. Mělo by se tak stát v průběhu čtyř let. Donald J. Trump se odvolával na fakt, že ignorace statusu Jeruzaléma za poslední skoro čtvrt století nepřinesla žádný posun v mírových jednáních mezi Izraelem a jeho nepřáteli. Egypťané dál používají palestinské Araby jako levnou pracovní sílu, Syřané a Iránci jako svůj kanónenfutr a Jordánci si trhají vlasy, do čeho se to uvrtali. Ona totiž za tu dobu, co jsou palestinští Arabové vyhlazováni „genocidním“ Izraelem se jejich populace zčtyřnásobila (když nepočítáme další 3 milióny palestinských Arabů v Jordánsku). A protože se mírový proces neposunul, protože palestinští teroristé dál vraždí židovské ženy a děti, a protože Hamás a jeho islamofašismus získávají dál navrch, prezident Trump řekl dost.  

Rusko, Čína, Macron, Mogherini, Papež František, Jordánsko, muslimské země, nevládky, Turecko a další skupiny se postavili proti Izraeli. Papež se vyjádřil tak, že musí být respektován status quo (tedy islámská expanze proti Svaté zemi). Palestinští Arabové už vyhlásili „tři dny hněvu“. Problém je, že v případě palestinských Arabů se tři dny hněvu konají dvakrát týdně a poslední den je to hněv dvojnásobný, takže žádná změna. Turecký režim hrozí přerušením vztahů s Izraelem. Liga arabských států označuje rozhodnutí za nebezpečné a pochybuje o další úloze USA jako mírového prostředníka. LAS a Organizace islámské spolupráce se kvůli rozhodnutí mimořádně sejdou. Irán zuří. Z arabských států se nejmírněji vyjádřil jordánský král, dlouholetý spojenec USA. Kritiku vyjádřil i britský ministr zahraničí Boris Johnson, či OSN. Ti se tak zařadili i po bok bolivijského marxistického režimu, který rozhodnutí zuřivě odsuzuje. 

Rozhodnutí je naopak vítáno americkou veřejností, státem Izrael a všemi spravedlivýmil lidmi tohoto světa. Před 50 lety izraelská armáda osvobodila Jeruzalém od jordánské okupace a dnes je Jeruzalém osvobozen i morálně. Jeho postavení se mu vrací, tak jako se nám vrátilo pohraničí po druhé světové válce. Nezbývá, než poděkovat prezidentu Trumpovi za splnění dalšího předvolebního slibu, a za to, že respektuje a podporuje spojenectví se státem Izrael, přirozeným spojencem euroamerické civilizace.

… a pokud je pravda, že Donald Trump tímto rozhodnutím porušil rezoluci OSN, tak je to

další pozitivum. OSN musí co nejdříve zaniknout a svobodné národy musí zvítězit. Uznání

Jeruzaléma je první krok na cestě k tomuto vítězství.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 7.12.2017 

zdroj:

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/938517073508163584