12. úno, 2018

TRUMP NEWS: Trump & Kissinger

Nedávno proběhlo soukromé setkání mezi presidentem Donaldem J. Trumpem a někdejším poradcem pro národní bezpečnost USA a ministrem zahraničních věcí Henry Kissingerem.

Henry Kissinger sloužil v administrativách Geralda Forda a Richarda Nixona. V této pozici patřil k jedněm z nejdůležitějších tvůrců americké zahraniční politiky a jeho jméno se stalo synonymem pro diplomacii a diplomatické umění. Henry Kissinger byl mimo jiné i kritikem Clintonovské politiky na Balkáně, odsuzoval uznání Bosny a Hercegoviny západními mocnostmi a postavil se na stranu Srbů a Chorvatů. Nyní se tento mistr diplomacie sešel právě s Donaldem J. Trumpem.

Na adresu Trumpovi zahraniční politiky prohlásil, že je obdivuhodná a nová, že je úplně odlišná od obamovské pasivity. „Liberálové nikdy neuznají, že on je jediným skutečným vůdcem,“ prohlásil na adresu Donalda J. Trumpa. Po setkání navíc potvrdil to, co my říkáme už dávno, že Donald J. Trump má na prvním místě Ameriku a její lid. Pochválil taky Trumpovi úspěchy v oblasti přitlačení Severní Koreje a zároveň to, že Trump dokázal přimět Čínu k omezení pomoci KLDR. Právě tyto úspěchy potvrzují, že Trumpova politika nejsou, jen rétorická cvičení, ale že má už za sebou praktické úspěchy.

Je to velký morální úspěch, že Donald J. Trump byl pochválena právě od takové kapacity, jakou je Henry Kissinger.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 12.2.2018