23. úno, 2018

TRUMP NEWS: Ozbrojení učitelů

Zatímco na českých školách se zatím řeší, naštěstí jen šikana učitelů ze strany žáků, ve Spojených státech amerických se musí řešit kritický problém, kdy různí cvoci a násilníci berou zbraně do škol a začnou střílet...

Naposledy se tak stalo v případě Nikolase Cruze, který na Floridě, zejména díky chybám FBI, kterou byl sledován, ale která se zaměřovala na neexistující ruské špiony pod Trumpovým stolem, dokázal pomocí poloautomatické pušky postřílet 17 lidí v Marjory Stoneman Douglas High School. Kromě oprávněné kritiky, která se snesla na hlavu FBI a opakujícího se vřískotu levičáků proti držení zbraní, se ozval i president Donald J. Trump, který vyzval americké učitele, aby se ozbrojili a mohli tak chránit sebe a své žáky před pomatenci.

„Kdyby tam byl učitel, který to umí se střelnými zbraněmi, takoví lidé by mohli snadno a rychle útok zastavit,“ řekl Trump. To samé platí o řadě jiných míst, kde mohl dobře ozbrojený člověk zabránit šílenému teroristickému útoku, ale je nabíledni, že takové problémy mají právě americké školy. Ozbrojení učitelů by bylo velice dobrou prevencí, protože každý útočník by musel počítat s tím, že narazí na ozbrojený odpor, a to by většinu z nich odradilo. A ty, které ne, ti by mohli být zastaveni právě ozbrojeným učitelem. Zároveň by se tím předešlo dalšímu řevu a dalším nesmyslným útokům proti Národní střelecké asociaci NRA, která je jednou z posledních výsep demokracie a práva v USA.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 23.2.2018