16. čvn, 2018

TRUMP NEWS: Z Quebecku do Singapuru, z bordelu do úspěchů

Světová politika se posledních několik dní točila kolem dvou důležitých světových summitů. Prvním byl summit G7 v kanadském Quebecku, již 44. v pořadí, druhým bylo setkání Donalda J.Trumpa s Kim Čong Unem v Singapuru. Oběma summity se budeme zabývat, abychom viděli rozdíl mezi konstruktivním jednáním, s opatrnými úspěchy, kterých bylo dosaženo v Singapuru a liberálním bordelem, který sužoval Quebeck a tamější summit...
 
V Quebecku se sešel Donald Trump jako zástupce Spojených států amerických s japonským
premiérem Šinzo Abé, francouzským islámským presidentem Emmanuelem Macronem, tureckoněmeckou kancléřkou Angelou Merkelovou, italským patriotem Contem, rádoby-Thatcherovou Theresou Mayovou a ovšem i jedním z nejhorších současných politických předáků, neomarxistickým tyranem Justinem Trudeauem, který pustoší Kanadu svými sociálními experimenty. K tomuto summitu se pochopitelně přisrali i zástupci Evropské unie, konkrétně „Polák“ Donald Tusk a samozřejmě Jean Claude Juncker, který nesmí nikde chybět.
 
Setkání, které bylo od počátku pod diktátem Trudeauovi politické korektnosti,
ultrafeminismu a genderové ideologie, nemohlo dopadnout dobře a taky nedopadlo. President Trump si velice rychle uvědomil, jak nesmyslný celý summit je, když je vedený jen jako nátlaková akce proti Spojeným státům americkým. Na summit, který byl výkvětem neomarxistické demagogie, se vyplácalo půl miliardy dolarů a žádný reálný výsledek neměl, kromě toho, že jen opět potvrdil propast mezi konzervativními silami, reprezentovanými Donaldem Trumpem, případně i Šinzo Abém a Giuseppe Contem a liberály v čele s Trudeauem, Merkelovou a Macronem.
 
A tak se jim Donald Trump všem vysral na hlavu a raději odjel do Singapuru, na summit, o
kterém věděl, že má mnohem větší cenu, a ze kterého bude více kloudných a konstruktivních
výsledků, na summit s Kim Čong Unem. Severokorejský diktátor, který měl během vlády
„mírotvorce“ Baracka Obamy volné ruce k pokračování vývoje balistických raket a jaderných zbraní, se nyní díky kombinaci Trumpova nátlaku a jihokorejských vlídnějších gest, rozhodl pro větší otevřenost a spolupráci a uspořádal s Donaldem Trumpem historický summit v neutrálním Singapuru.
 
Summit sice nepřinesl stoprocentní záruky v otázce severokorejského raketového a
jaderného programu, ale dal jasně světu najevo, že Kim Čong Un je ochoten jednat, jen s těmi, se kterými za to stojí a to rozhodně liberální přizdisráči nejsou. Donald Trump jako schopný a talentovaný obchodník, dokáže výborně jednat s Kim Čong Unem a nasměrovat severokorejského diktátora lepším směrem, pryč od ohrožování mezinárodní stability. Jeden z důležitých výsledků jednání je i plnohodnotná součinnost USA a KLDR při výměně a navrácení ostatků válečných zajatců a zraněných. Jde o symbolický akt, který pomůže překlenout staré rány Korejské války.
 
Vše nyní záleží na Kim Čong Unovi, protože míč je nyní na jeho straně hřiště. Je nyní na
něm dokončit denuklearizaci KLDR, za což USA uvolní sankce a omezí vojenskou přítomnost v Jižní Koreji. Tím dosáhne Donald Trump větších úspěchů při vytváření a zajištění míru, než všechny OSN, Obamové, liberálové a odzbrojovací organizace na světě dohromady.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 16.6.2018