17. říj, 2018

TRUMP NEWS: Od Československa k Trojmoří

Brzy bude 100. výročí vzniku Československé republiky, obnovení naší státnosti, ke kterému tenkrát výrazně přispěl vliv Spojených států amerických...
 
Nyní, po sto letech, Spojené státy americké se opět výrazně angažují v jiném důležitém projektu, který úzce souvisí s naší zemí a našim středoevropským regionem. Tím je Trojmoří nebo také Mezimoří, které má být silným a suverénním spojencem Spojených států amerických proti pangermánskému vlivu Německa a Evropské unie i potenciální agresivní rozpínavosti Ruska z východu.
 
Donald J.Trump jako člověk, který je i svým životem a osudem spjat s Československým státem a střední Evropou si to uvědomuje. Jeho bývalá manželka je Ivana Zelníčková, moravská rodačka, která mu dala tři děti, Donalda jr., Ivanku a Erika. Ivanka navíc v těchto dnech přivedla do Bílého domu na návštěvu i svou babičku, Marii Zelníčkovou, které je letos už 92 let. Další důležitou součástí života Donalda Trumpa je i současná první dáma USA, Melanie Trumpová, rozená Melanija Knavs, slovinská modelka a návrhářka z exJugoslávie. Právě i Slovinsko je součástí projektu Trojmoří. Že má rodina na Donalda J.Trumpa velký vliv dokazuje i Jared Kushner, Trumpův zeť, díky, kterému se Donald J.Trump velice odvážně a radikálně staví na stranu Izraele.
 
V tomto ohledu tedy současné skutečnosti velice nahrávají projektu Trojmoří a tomu, že by nyní, po sto letech, mohli USA opět pozitivně ovlivnit životy českého a slovenského národa správným angažmá ve prospěch Trojmoří - Mezimoří jako alternativy vůči neomarxistické Evropské unii. 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 17.10.2018