DENNÍ TELEGRAF

1. říj, 2021

Chystáme spojení webů NovaBurzoazie.cz/PI-News.cz + Raptor-tv.cz

Web bude přesměrován na Raptor TV. Tam budou články + blogy různých autorů a videa k vidění. Posílí se tím dosah webu jako takového i na sociálních sítích...
30. zář, 2021

ČESKO/FRANCIE: Ministerstvo obrany dnes uzavře smlouvu na nákup nových děl z Francie

Ministerstvo obrany dnes uzavře smlouvu na nákup nových děl od francouzské firmy Nexter Systems. Zaplatí za ně 8,52 miliardy korun s DPH. Smlouva bude podepsána během návštěvy francouzské ministryně obrany Florence Parlyové.


 

29. zář, 2021

ČESKO: Zástupci Česka a Polska budou dnes opět jednat o situaci kolem dolu Turów

K dalšímu jednání o situaci kolem polského hnědouhelného dolu Turów se dnes sejdou český a polský ministr životního prostředí a také experti obou zemí. Český ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) věří, že dnešní setkání přinese významný posun. Také jeho polský protějšek Michal Kurtyka v pondělí po společném jednání řekl, že doufá v rychlé dosažení dohody. Důl Turów u česko-polské hranice podle Česka mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Polská strana navzdory květnovému předběžnému rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie těžbu přerušit odmítá, protože takový krok by měl podle ní v Polsku negativní dopady na energetickou bezpečnost.


 

28. zář, 2021

ČESKO: Na mnoha místech se dnes konají akce k uctění svatého Václava

Lidé v Česku si dnes připomenou národního světce a patrona svatého Václava. Ve Staré Boleslavi, kde byl kníže zřejmě v roce 935 zavražděn, bude po rekonstrukci slavnostně otevřena bazilika nesoucí jeho jméno. Akce spojené se svatým Václavem budou i na dalších místech republiky. Ve Valdštejnském paláci v Praze odslouží ekumenickou bohoslužbu a v Budči na Kladensku dnes pořádají komentované prohlídky kostela svatého Petra a Pavla.


 

27. zář, 2021

NĚMECKO: Výsledky voleb 2021 - Bundestag

Zde výsledky voleb:

https://www.bundestagswahl-2021.de/umfragen/