DENNÍ TELEGRAF

26. čvc, 2021

ČESKO: Schůze vlády ČR 

V pondělí 26. července od 14.00 hodin se v Hrzánském paláci uskuteční schůze vlády Andreje Babiše. Upozorňujeme, že kvůli epidemické situaci bude počet novinářů na tiskové konferenci omezen na držitele dlouhodobých akreditací a neuskuteční se ani doorstep a fototermín před začátkem jednání.

Vláda se bude zabývat několika poslaneckými návrhy změn legislativy. Projedná i Zprávu o stavu kybernetické bezpečnosti České republiky za rok 2020 či návrh na vykoupení kolekce významných kubistických uměleckých děl do vlastnictví státu.

Kompletní program jednání vlády 26. července 2021 naleznete na 

https://apps.odok.cz/djv-agenda?date=2021-07-26

Zdroj:

https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/ocekavane-udalosti/26--cervence-2021-schuze-vlady-cr--predpokladana-tk-v-16-00-189933/


 

 

25. čvc, 2021

ČESKO: Vláda projedná jmenování tří členů předsednictva Technologické agentury 

Jmenování tří kandidátů do předsednictva Technologické agentury ČR v pondělí projedná vláda. Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) v červnu navrhla fyzika Jiřího Očadlíka, psychologa Matúše Šuchu a Jiřího Pleška z Ústavu termomechaniky Akademie věd ČR. Návrh vládě předloží premiér Andrej Babiš (ANO), který je zároveň předsedou RVVI.
24. čvc, 2021

ČESKO: Ministerstvo průmyslu předloží v pondělí vládě vodíkovou strategii ČR

Ministerstvo průmyslu a obchodu předloží v pondělí vládě ke schválení vodíkovou strategii ČR. Cílem dokumentu je redukce emisí skleníkových plynů a zároveň podpora hospodářského růstu, uvedla minulý týden na mezinárodní konferenci v Praze náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro hospodářskou politiku a podporu podnikání Silvana Jirotková.
23. čvc, 2021

ČESKO: Národní muzeum přivítá v expozici novodobých českých dějin první návštěvníky 

Národní muzeum v Praze dnes v expozici novodobých českých dějin přivítá první návštěvníky. Expozici otevřelo ve své nové budově, která byla mimo jiné sídlem Federálního shromáždění socialistického Československa. Prezentace se připravovala přes osm let a podle jejích autorů je nejrozsáhlejší expozicí moderních dějin, jaká kdy v Česku vznikla. Začíná první světovou válkou a končí vstupem ČR do Evropské unie.

 

 
22. čvc, 2021

ČESKO: Soud projedná odvolání muže souzeného pro zapojení do konfliktu na Ukrajině

Vrchní soud v Praze dnes bude pokračovat v projednání odvolání Alexeje Fadějeva, kterého loni v září potrestal pražský městský soud 4,5 lety vězení za účast na organizované zločinecké skupině. Fadějev se podle nepravomocného rozsudku zapojil do konfliktu na Ukrajině, přímo bojů se však aktivně nezúčastnil. Soud začal odvolání projednávat v květnu, dnes by měl doplnit dokazování.