22. zář, 2017

ČESKO: MÁSLOSTROJ ANEB EUROSOCIALISMUS V PRAXI

Až budou zase eurohujeři hlásat, jak nám vstup do EU prospěl, a jak zemědělské kvóty vlastně nevadí, a nejsou problém, pošlete je nakoupit máslo do obchodů. Právě těmto lidem poděkujte za to, že si už nemůžete ani dovolit máslo pro své děti. Hospodaření českých vlád je nepochybně spoluzodpovědné za mizernou životní úroveň, kterou máme ve srovnání se Západem, ale politika Západu a EU tuto životní úroveň zhoršuje, abychom zůstali na nich závislí a slabí.

Jen, málokdo má odvahu přiznat, že ceny másla jsou důsledkem vybíjení krav a zemědělských kvót, které mají socialistickou regulací ochránit francouzské zemědělce před českou a polskou konkurencí. Neustále je vše sváděno na cenu smetany.

Podívejme se na čísla. Výkupní ceny mléka jsou sice stále stejné, nicméně deregulovaná nadprodukce mléka, jejíž přidanou hodnotou by bylo posílení potravinové soběstačnosti našeho národa, by podle fungujících tržních principů výrazně přispěla k snížení cen másla.

Roku 2014 byla cena másla 35-40 Kč „za kostku“. Nyní se to pohybuje kolem 60-70 Kč, a podobné ceny jsou i v zahraničí, kromě Polska, kde jsou nižší, nicméně v Rakousku a Německu jsou diametrálně odlišné platové poměry. Spotřeba másla v ČR na rok je na osobu 5,2 Kg. Před zdražením tedy Češi dali za máslo 728 Kč, po zdražení 1,456 Kč, tedy přesně dvojnásobek. Výdaje čtyřčlenné rodiny tak stouply o skoro 3,000 Kč!

7. Republika žádá obnovení potravinové soběstačnosti, zrušení zemědělských kvót a podporu potravinové produkce, která sníží ceny potravin, včetně másla, mléka a dalších základních potravin, nyní tak vysoko šponovaných eurosocialismem.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 22.9.2017