29. zář, 2017

ASIE: MYANMAR: SU ŤIJ - Z HAVLISTKY VLASTENKOU

Už řadu týdnů je přetřásána osoba Su Ťij, kdysi milovaná havlistická a pravdoláskařská ikona z jihovýchodní Asie se dnes otočila ke svým starým mecenášům a stoupencům zády. Proč? Protože její vlast je v nebezpečí, ničena zevnitř islámským terorismem a ona pochopila, kde jsou její priority. Že na prvním místě je její vlast a stát, za který bojovala celý svůj život a nyní v tom boji nehodlá polevovat.

Svou morální převahu a solidnosti dokazuje tím, že už řadu týdnů ignoruje islamizovanou Organizaci spojených národů, ignoruje vřískot pravdoláskařů a lidskoprávníků, kteří hájí islámské teroristy v Myanmaru/Barmě a nyní, nyní se dokonce rozhodla nepřijet na největší celosvětový havlistický sraz, Forum 2000.

Několikrát byla váženým a čestným hostem této akce, ale nyní se rozhodla obětovat věhlas, svou osobní slávu a aureolu ve prospěch občanů svého státu a své vlasti, kteří se bojí islámské expanze ze zahraničí. Prokazuje tak, že nejde, jen o slova, ale i o činy, když hájí zájmy svého lidu. Právě dnes obdrželo ministerstvo zahraničních věcí ČR zprávu, že Su Ťij odkládá svou návštěvu České republiky a nebude se účastnit Fora 2000. Arakanský stát její vlasti je dnes pod tlakem islámského extrémismu a ona se k budhistům, křesťanům, hinduistům a animistům žijícím v tomto státě a vzdorujícím teroru Arakanské rohingské armády spásy, mimochodem bojující po boku al-Kajdy, pakistánské zpravodajské služby ISI a různých skupin mudžahídů, neotočí zády.

Obětovává svou vlastní prestiž ve prospěch svého národa a země, čímž dokazuje, že je skutečně dobrou státnicí, a my jen můžeme přát hodně úspěchu její zemi v dalším rozvoji, dosažení prosperity, míru a harmonie mezi tamějšími národy a etniky, které je narušováno islámem.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 29.9.2017