8. říj, 2017

EVROPA: NORSKO: NOBELOVKA ZA MÍR DALŠÍM "MÍROTVŮRCŮM"

Kterak mírotvorci logiku postrádají

Opět proběhlo udělování Nobelových cen, a jakkoliv, některé z nich mohou být přínosné (hlavně v oblasti tvrdých věd), ta v oblasti míru opět dokázala, jak moc mírotvorci postrádají elementární logické myšlení. Letos byla totiž nobelovka za mír udělena Mezinárodní kampani za zákaz jaderných zbraní, což má podle jejich bizarní logiky přispět ke světovému míru.

Pomineme-li základní rovinu, tedy že světový mír nikdy nebude, protože by byl v rozporu se samotnou dynamikou života a podstatou evoluce, tak nic, tolik nepomohlo udržení míru a odvrácení celé řady válek, jako právě atomové zbraně. Všechny řeči o jaderném odzbrojování jsou jen vodou na mlýn těm, kdo chtějí rozpoutat světové konflikty. Byl to právě fakt, že USA a Sovětský svaz disponovali masivním jaderným arzenálem, který zabránil třetí, čtvrté, nebo třeba i páté světové válce mezi těmito bloky. Jen vědomí, že Vá š nepřítel má schopnost v odvetě Vás úplně zničit, a to, že nedokážete nepřítele zničit v prvním úderu, to zabránilo obrovským konfliktům a miliónům mrtvých.

Ti, kdo žádají jaderné odzbrojení, jsou ve skutečnosti užiteční idioti intervencionistických politických sil. Papouškují sladké fráze o světovém míru bez jaderných zbraní, a odmítají si připustit fakt, že právě jaderné zbraně jsou garancí světového míru. To ovšem neznamená, že je může mít každý pošuk, ať jde o KLDR nebo Irán, či Pákistán.

Vzhledem k minulosti nobelovky za mír, která byla dána i teroristům, není moc divu, že nyní připadla Mezinárodní kampani za zákaz jaderných zbraní.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 8.10.2017