16. lis, 2017

ČESKO: DEMOKRATICKÝ BLOK ZOUFALCŮ

Demokratický blok zoufalců. Žila byla skupina poražených partajníků. Tato skupina se nemohla smířit s tím, že lid nevolil ve volbách správně, a tak se rozhodla, že založí Lidově demokratický… pardon, Demokratický blok stran. A o koho šlo? 

O lidovce, kteří doufali, že budou opět ve vládě a moc se jim to nedaří. O zbankrotovanou TOP09, která se do parlamentu dostala, jen díky záLESákům, a jejíž vůdce Kalousek stále ne a ne odejít do politického důchodu. Pak tu máme STANaře. I oni doufají, že něčeho dokáží. Nakonec je ODS, která se snaží z posledních sil vyškrábat, kamkoliv s pomocí Mirka Topolánka.
 
Piráti a socani měli dost lidské slušnosti, aby se k tomuto zoufalství nepřipojili. A už nyní slyšíme od demokratických novinářů, že Tomio Okamura jako extrémista nesmí být zvolen do vysokých funkcí, „bez ohledu na deset procent ve volbách“. Demokratický novinář, který to psal, evidentně netušil, že odhalil ledví falešnosti zastupitelské demokracie. Zastupitelé, jen pro ty, kteří volí správně a dle našeho vědomí a svědomí. No, ale zpátky k bloku demokratů. Je jich 48 a v předvečer 70. výročí od komunistického puče v roce 1948 se snaží provádět stejně hloupé eskapády, jaké předvedli demokratičtí ministři v roce 1948. Sjednotí se, aby pak padli na meč jako mučedníci demokracie a svobody.
 
Mezitím Babiš ovládne všechny strategická ministerstva, vykrade program ostatních politických stran a stane se absolutním hegemonem moci, jen protože tato banda demokratů neměla špetku pokory a slušnosti vůči svým spoluobčanům. 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 16.11.2017