4. pro, 2017

DENNÍ TELEGRAF pondělí 4.12.2017

NĚMECKO: Vedení SPD souhlasí s rozhovory o staronové koalici GroKo

Vedení souhlasí s jednáním s Angelou Merkelovou. Výkonný výbor vedení přijal hlasováním žádost o jednání s CDU/CSU dnes. Jeden hlas se zdržel. Vedení SPD, ale nechce, aby byla podpora brána automaticky, a také netvrdí, že do vlády GroKo vstoupí. Jednání mají být o více možnostech, jak federální vládu podpořit. Konečné rozhodnutí o zahájení jednání, bude mít ve čtvrtek kongres strany SPD. Určilo k tomu i základní body, které hodlá SPD preferovat a prosadit, v případě vládní účasti.

O konkrétních bodech SPD, které by tvořili jejich vládní agendu, přineseme obsáhlejší samostatný článek v rubrice: Rýnský spolek News.
 
zdroj:
 
ČESKO: Senát bude hlasovat o povolení kuřáren a vyjímce pro malé bary

Senátoři budou ve středu na své 11 letošní schůzi hlasovat o zmírnění protikuřáckého zákazu v restauracích. Do Senátu přišla petice proti zákazu kouření v hospodách a členové petičního výboru se s ní ztotožnili. Shodli se, že vyzvou vládu, aby předložila nový, mírnější zákon.

zdroj:

http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/prubeh?schuze=5975


ČESKO: Babiš se schází s novými budoucími ministry jeho menšinové jednobarevné vlády

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš, se dnes schází se svým novým kabinetem, na pražském Chodově. Připravují se na tzv. "převzetí moci." Babiše by měl novým premierem ČR jmenovat prezident Miloš Zeman ve středu 6. prosince. Celou vládu pak o týden později 13.12.2017. 

zdroj:

https://twitter.com/AndrejBabis

https://www.anobudelip.cz/cs/