14. lis, 2018

DENNÍ TELEGRAF středa 14.11.2018

IZRAEL: Izraelský ministr obrany kvůli postupu vlády v Gaze rezignoval

Izraelský ministr obrany Avigdor Lieberman podal demisi, učinil tak kvůli neshodám uvnitř vlády ohledně postupu proti radikálnímu hnutí Hamás v Pásmu Gazy. Informují o tom místní média, podle nichž se spekuluje také o nových volbách. Parlamentní volby se mají v zemi konat nejpozději do listopadu 2019.

Zdroj:

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/izraelsky-ministr-obrany-kvuli-postupu-vlady-v-gaze-rezignoval/1687166


 

ČESKO: Předsedou senátu je Jaroslav Kubera z ODS

 

Novým předsedou Senátu se stal Jaroslav Kubera z ODS. Ve finále tajné volby dnes porazil Václava Hampla (za KDU-ČSL). Bývalý místopředseda horní komory Kubera získal 46 hlasů z 80 odevzdaných, Hampl 24. Výsledky hlasování oznámil předseda senátní volební komise Jaroslav Větrovský (za ANO).
 
Zdroj:
 
 
ČESKO: Vláda ČR odmítla účast na Globálním paktu o migraci
 
Vláda dnes podle očekávání odmítla účast na globálním paktu OSN o migraci. ČTK to sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Společně s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD) už odmítavý postoj avizovali minulý týden. Podle stanoviska, které připravilo ministerstvo zahraničí, vadí Česku na dokumentu to, že se do něj nedostaly některé jeho priority, mimo jiné jasné rozlišení mezi legálními a nelegálními migranty nebo označení nelegální migrace za nežádoucí.
 
Zdroj: