13. srp, 2019

DENNÍ TELEGRAF úterý 13.8.2019

ČESKO: Volby ve Strakonicích se zopakují, potvrdil definitivně soud

Komunální volby ve Strakonicích se s konečnou platností zopakují. Ústavní soud (ÚS) odmítl druhou stížnost vítězného hnutí Strakonická Veřejnost i starosty Břetislava Hrdličky jako neopodstatněnou. O výsledku neveřejného řízení informoval ÚS na svém webu. Stížnosti podalo také město a samostatně i městská rada, které soud označil za neoprávněné navrhovatele. Hrdlička na dotaz ČTK řekl, že trvá na tom, že Strakonická veřejnost ve volbách postupovalo správně.
 
Zdroj:
 
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/volby-ve-strakonicich-se-zopakuji-potvrdil-definitivne-soud/1786520
 
VELKÁ BRITÁNIE: Průzkum: Většina Britů preferuje brexit za každou cenu
 
Většina Britů podporuje plán premiéra Borise Johnsona, který chce na konci října vyvést zemi z Evropské unie za jakoukoli cenu. Vyplývá to z průzkumu zveřejněného v pondělí webem deníku The Telegraph, podle něhož by 54 procentům dotázaných nevadilo, kdyby Johnson vyřadil z rozhodování o případném neřízeném brexitu parlament.
 
Zdroj:
 
 

ČESKO: Čistý zisk ČEZ stoupl v pololetí o 45 procent na 11,2 miliardy Kč

Energetická společnost ČEZ zvýšila v prvním pololetí čistý zisk meziročně o 45 procent na 11,2 miliardy korun. Důvodem jsou především vyšší prodejní ceny elektřiny a zisk z obchodování s komoditami. Tržby se zvýšily o 13,8 miliardy na 100 miliard korun. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Analytici podobné pololetní výsledky očekávali.
 
Zdroj: