9. zář, 2020

DENNÍ TELEGRAF STŘEDA 9.9.2020

RAKOUSKO: Jednání Slavkovského formátu ve Vídni

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se spolu s předsedou vlády Slovenské republiky Igorem Matovičem a rakouským spolkovým kancléřem Sebastianem Kurzem zúčastní jednání Slavkovského formátu ve Vídni. 

Premiéři se během jednání v tzv. Slavkovském formátu budou věnovat především tématům zářijové Evropské rady (zahraničněpolitické otázky, vnitřní trh a konkurenceschopnost), regionální spolupráci ČR, Rakouska a Slovenska, brexitu, aktuální situaci v boji s pandemií covid-19 a migraci.

Slavkovský formát (S3) představuje platformu posílené regionální spolupráce České republiky, Slovenska a Rakouska. Své označení získala podle místa setkání předsedů vlád těchto tří zemí ve Slavkově u Brna 29. ledna 2015, kteří deklarací přijali závazek společné trojstranné spolupráce. Ta je zaměřena především na sousedské vztahy, evropské politiky nebo podporu růstu a zaměstnanosti.

Zdroj:
 

ČESKO: Schůze vlády ČR 
 
Ve středu 9. září od 10.00 hodin se uskuteční formou videokonference mimořádná schůze vlády Andreje Babiše. Jediným bodem programu je návrh novely zákona o zaměstnanosti.

Novela má za cíl zakotvit do zákona o zaměstnanosti nový institut - podporu v době částečné zaměstnanosti, tzv. kurzarbeit. Vychází ze zkušeností programu Antivirus, ale má mít širší platnost pro nepředvídatelné události nezaviněné zaměstnavatelem (ekonomická recese, epidemie, živelní události, kyberútok, nárůst nezaměstnanosti apod. V těchto mimořádných situacích má kurzarbeit pomoci k zachování pracovních míst u zaměstnavatele.

Program jednání vlády 9. září 2020 naleznete na

https://apps.odok.cz/djv-agenda?date=2020-09-09

 
Zdroj: