13. čvn, 2021

DENNÍ TELEGRAF PONDĚLÍ 14.6.2021

ČESKO: Schůze vlády ČR 

V pondělí 14. června od 14.00 hodin se v Hrzánském paláci uskuteční jednání členů vlády Andreje Babiše s představiteli Asociace krajů ČR. Po skončení jednání bude zahájena řádná schůze vlády. Upozorňujeme, že kvůli epidemické situaci bude počet novinářů na tiskové konferenci omezen na držitele dlouhodobých akreditací a neuskuteční se ani doorstep a fototermín před začátkem jednání.

Na programu jednání s hejtmany budou například financování oprav a výstavby silnic II. a III. tříd, Národní plán obnovy či financování sociálních služeb. Vláda pak projedná mimo jiné návrh zákona o zvláštních způsobech hlasování ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2021, který má ošetřit výkon hlasovacího práva v době trvající epidemie koronaviru, nebo poslanecký návrh Andreje Babiše, kterým předseda vlády navrhuje zmrazit pro příští rok platy ústavních činitelů. Vláda se bude zabývat i aktuální agendou v souvislosti s vývojem epidemie. Tisková konference po jednání proběhne ve Strakově akademii jako obvykle.

Program jednání vlády 14. června naleznete na 

https://apps.odok.cz/djv-agenda?date=2021-06-14

Zdroj:

https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/ocekavane-udalosti/14--cervna-2021-schuze-vlady-cr--predpokladana-tk-v-17-00-189055/