MARTIN KONVIČKA

8. čvn, 2021
Propirátský a protibabišovský seznam.cz dnes namazal schody "černému Petrovi" nastávajících sněmovních voleb, zaručeně čistému, ráznému a protikorupčnímu plukovníkov ve výslužbě Robertu Šlachtovi a jeho Přísaze...
 
Zveřejnil, že Šlachta vyloučil ze své partaje jakousi podnikatelku, která, cituji, "šíří dezinformace a názory Tomia Okamury či Hany Lipovské. Například o nutnosti referenda o setrvání České republiky v Evropské unii. Což je mimochodem v rozporu s oficiálním programem Přísahy...". Tím je i největším pochybovačům dáno na vědomí, že Přísaha není patrioticko-euroskeptickou alternativou k SPD, Trikoloře nebo (řekněme se zaťatými zuby) Babišovu ANO. Je alternativou k Top09 nebo Pirátům, protože podle skutků, nikoli podle řeči či gest, poznáte je.
 
Kdo trochu sleduje dění, není překvapen. Musel si například všimnout profesionálního rozjezdu kampaně, kterou neprovází novinářské okopávání ("Kde vzal peníze? Kolik má ta jeho partaj členů? Kdo jsou hlavní sponzoři? Jaké jsou jeho vazby a rodinné poměry?"), obvyklé u každého autenticky opozičního politického nováčka. Toho mlčení si všiml i ex-premiér Mirek Topolánek, který na twitteru označil Šlachtu za - Babišovu dvojku. Takové "Dvojky" nasazují političtí mastodonti, aby přilákaly hlasy těch voličů, kteří by z různých důvodů nevolili dotyčného Mastodonta (tj. Babiše), ale mohli by souznít s obecným směrem jeho politiky. Takových dvojek jsme v naší politice měli spoustu, typické jsou hlavně pro krajské volby.
 
Jenže kdyby byl Šlachta stínovým Babišem, těžko by vylučoval straníky za názory, které sice Babišovo ANO veřejně nehlásá, ale k nimž je probruselskou opozicí čím dál víc tlačeno. Naopak, dvojka či stín by mohla být prostořečejší, než Babiš sám. Tím padá i varianta, že Šlachtu nasadili buď Babišovci, nebo naopak probruselští anti-Babišovci, aby sebral hlasy národovecké opozice a komunistů. S takovou variantou má dobré zkušenosti zmíněný Topolánek - v posledních prezidentských volbách, zjevně s cílem oslabit Zemana, exhiboval v podstatě s mým starým programem a s takovými výroky proti islámské imigraci, že kdybych je sám veřejně hlásal, skoro jistě mě zavřou. Tím se ovšem odhalil jako šlapka laciná, takže jeho soudy o Přísaze - jaksi netřeba brát vážně.
 
Další variantou pak je, že je dvojkou lidí okolo DemBloku, nebo dokonce Pirátů (tedy "anti-Babišovců"), zaměřenou na voliče, kterým je proti srsti ostentativně prozápadní hujerství party jménem Spolu, i excentrická rudozelenost party okolo Ivana Bartoše. Tedy voliče, kteří by chtěli pokračování dosavadních poměrů s dotačními čórkami, evropskými dotazníky, všemocnými korporacemi a mediální cenzurou - jen by to rádi dostali v poněkud jadrnějším, méně ukňouraném balení. A uvítali by k tomu i trochu víc pořádku v ulicích a trochu méně všudypřítomné duhové propagandy. "Je to takové Spolu pro venkov", komentoval to kolega a nemohu, než souhlasit.
 
Pak je zde ještě varianta, že Šlachta, respektive jeho sponzoři, na to vše přišel naprosto sám - bez napovědy ze zavedených politických stran. "Národovci" svým radikalismem děsí a svou tupostí v časech pandemie se zdiskreditovali - zkusme tedy národovecký imidž bez národovectví, mohl si klidně říct, a nyní to zkouší. A není vyloučeno, že ho platí přesně ti, kdo kdysi platil národvce.
 
Ať je to jakkoli, Šlachta a jeho partaj není příslibem změny. Je nejspíš nasazenou figurkou (podoně jako v prezidentské volbě Topolánek) a už to, jak jej šetří média, zapáchá na sto honů pěknou levárnou.
 
Autor: Martin Konvička, Jižní Čechy, ČR, 8.6.2021
 
Zdroj:
 
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/slachta-se-zbavil-prvnich-tvari-prisahy-166765

PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

 

 
18. dub, 2021

Podívejme se na "válku s Rusem" očima amerického šachisty...

Ne slintaly Bidena, ten je rád když trefí na nočník, ale "kolektivního Bidena", který tomu chudákovi ten nočník přistrkuje. Rusové jsou sice lepší šachisté, ale i v USA občas někdo tuší, jak táhne která figura - a tento "kolektivní Biden" současnou hru rozehrál. 

Američtí jestřábi vědí zhruba tohle: (1) Ekonomická i mocenská váha USA ve světě setrvale padá, země chudne, nijak jim nepomohl nezvládnutý Covid ani doutnající rasový konflikt doma. (2) Trump se ten pád pokusil zastavit, ale protože to byl Trump, tak jeho řešení - celní ochrana domácí produkce, podpora chudých vrstev, deeskalace na Blízkém východě - nepřipadají v úvahu. Žádný leftard nechce být jako Trump. (3) Z NATO se stala hurvínkárna: Členské země neplatí do společné kasy, Turek si válčí na vlastní pěst, hranice Turka s Řekem se od té na Donu liší jen slaností vody, ve Středomoří si Němec, Ital, Řek a Francouz vytvářejí na vlastní pěst koalice zaměřené proti sobě navzájem, nejmocnější evropský člen, Německo, vyzbrojuje infanteristy násadami od košťat. (4) Rusko, které se svým územím a surovinami ustálo západní sankce a naopak z nich vyšlo posíleno, už přes 5 let vede regulérní (byť "proxy") poziční válku v Doněcku, aniž by jeho ekonomika strádala; v Sýrii předvedlo, že je schopno efektivních zámořských misí; a konečně přezbrojuje armádu tak, že za pár let může jít celá výzbroj US Army+Navy+AirForce do šrotu. (5) Pak je tady EU – v podobném rozkladu, jako USA, ale část její produkce je pořád konkurenceschopná (a to i v Číně!) a pokud se bruseli podaří islamizovat, může vytvořit nebezpečný blok s částí arabského světa – čímž by USA byly zcela nahrané (domorodé evropské obyvatelstvo a kultura taky, ale na ty sere Bílý tesák).

US šachista nejspíš usoudí, že potřebuje oslabit Rusa a vázat jeho síly (Doněck nestačí!), podrazit západoevropskou ekonomiku (hospodářská soutěž ani "ekologické" sabotážní agendy nestačí), semknout státy NATO proti společnému nepříteli, a prodávat zbraně (nic jiného už vyvážet neumí). 

Jadernou konfrontaci s Rusem ale nechce. Nebyla by válkou, ale popravou "euroatlantické civilizace". Rus by trpěl taky, ale v Rusku mají kryty, jódové tablety a polní nemocnice, kdežto USA a EU musí i blbé roušky dovážet z Číny. Navíc se při jaderné válce blbě uzavírají předražené kontrakty na vrtulníky a bojová vozidla. 

Ideálním řešením je, nechat bojovat nečlenské země NATO, tedy Ukrajince, jenže ti se sotva zmůžou na ten Doněck (a Rus je na ně už zvyklý). Chce to rozšířit pozemní poziční frontu, a nechat krvácet těch pár nejaderných členů NATO, kteří mají armádu, a taky historickou pifku na Rusa. Tedy určitě Polsko (ti mamlasové, ač je máme rádi, se na Lemberg, Kamenec Podolsky i Kiivskou Sič celí třesou), Rumunsko (ti na Moldávii a Oděsu uslyší vždy), Turka (klidně pod azerskou, tedy nečlenskou, vlajkou) a nejspíš i Pribaľtiki. 

Táhlá poziční válka na ruské hranici by:

- umožnila nekonečný kšeft pro americké zbrojovky, ale i školící střediska, dodavatele proviantu, propagandistické neziskovky, atd. atp. 

- současně by oslabila západoevropské koncerny – Lidl Talinn nebo Tesco Lublin by asi neměly moc kšeftů, když by byly rozstřílené na prach, drahých aut se do válečných zón taky moc neprodá

- donutila "nebojující" evropské členy NATO celou tu srandu platit

- možná (mohou si myslet) oslabila pnutí typu řecko-tureckého

- umožnila zatočit s domácí opozicí všeho druhu 

- uplatnila a zabavila armády "migrantů", tedy mladých kluků ve vojenském věku, kteří momentálně dělají jenom bordel (a stojí prachy) 

Ukroši takovou válku již vedou, Poláci jsou na ni celí žhaví. Problém je samozřejmě "blízké zázemí" – Česko, Maďarsko, ale i Rakousko, Chorvatsko nebo třeba Řecko. Ty je třeba přivézt ke spolupráci cílenými psy-op operacemi, což se momentálně děje. 

Pro "Brusel" může být celá partie zajímavá jednak proto, že jsou blbí a jednak proto, že i oni by rádi zatočili s opozicí a sjednotili „evropský národ“ společně prolitou krví. To se jim nikdy nepodaří, takový efekt jen rychlé a vítězné války, ale zrovna brusel nemusíme z přemýšlení opravdu podezírat.

Pokud je moje úvaha správná, můžeme čekat roztažení doněcké fronty od Kavkazu k Baltu. Zpočátku to asi nebude fronta souvislá, spíš změť výpadů, ostřelování a provokací, které ale brzy skoncují s tím slavným "mírem, který nám dala EU". 

Další vývoj už je čirá spekulace, spíš upozorním na některé aspekty: 

- Jakmile by kdokoli pronikl kousek na ruské území, Rus neodpoví jaderně, ale normálně zabere země bývalého východního bloku, snad vyjma "NDR". Bude to pro ně špacír, na něco jako odpor narazí možná v Polsku. 

- Válka na našem území by byla dlouhá, protože Rus ví, že za Odru či Krušné hory nesmí. "Kolektivní Biden" nepůjde do atomové války kvůli Brnu nebo Poznani, ale kvůli Berlínu či Mnichovu by do ní šel. 

- Z ruské strany by to vnímali jinak. Polsko je pro Američana "daleké předpolí", ale třeba Smolensk je předměstí Moskvy. Takže jakýkoli skutečný průlom na východ by znamenal nukleární Armagedon – a zcela správně, takto by na místě Rusů postupoval každý. 

- Nejen v naší zemi, a nezávisle na tom, na které straně fronty bychom zrovna byli, by nejspíš nastala bratrovražedná válka. Nemusela by zprvu mít podobu otevřeně ozbrojených střetů, ale bylo by to hnusné a nakonec by skutečně rozhodovalo, která strana naštosovala víc zbraní a střeliva. 

- Středovýchodní Evropa by se stala rejdištěm džihádistických bojůvek. Takzvaných "uprchlíků" je v západních a jižních lágrech plno, pro NATO/EU to je zásoba živé síly, nejspíš věří na "sbratření ve zbrani při obraně liberální demokracie". Na Ukrajině už dávno operují. Představa, že by si takové bojůvky nerozjely i vlastní agendu, je samozřejmě naivní.

Autor: Martin Konvička, České Budějovice, ČR, 18.4.2021


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

26. lis, 2020
O všem možném a nemožném z posledních dnů...
 
Audio zde:
 
 
Autor: svobodny-vysilac.cz, ČR, 26.11.2020
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!
19. lis, 2020
Léta se komentátoři ze všech představitelných stran ptají, co zlomí krk premiérovi, kterého jeho ministři nazývají "Debil"...
 
Ještě v létě by nikdo netušil, že to bude virová pandemie, kterou na jaře - vzdor nešťastnému ansámblu zpívajících ministrů zdravotnictví, indolentních hlavních hygieniček a podobných tragických postaviček - jeho vláda bravurně zvládla. 
 
Jenže zde máme 6 000 zbytečných mrtvých na konci Listopadu, a ze všech stran volání po předvánočním uvolnění opatření - v situaci, kdy nefunguje vůbec nic, personál nemocnic pracuje již třetí měsíc v nadlidském zápřahu, a teprve začíná to správné infekční počasí. Samozřejmě se i nyní může stát zázrak, ale zázraky se dějí vzácně a pokud se tentokrát nestane, máme k dnešnímu dni (19. listopad 2020) na 108 000 nedořešených případů. Tedy 10 000 mrtvých čekajících "v pořadníku" (při zjednodušeně uvažované úmrtnosti 1% z dosud neuzdravených). 
 
16 000 zbytečných nebožtíků v desetimilionové zemi je dost na pád kteréhokoli politika. Babiš je již dnes, politicky vzato, stejná mrtvola, jako četní dědečkové a babičky na plicních ventilacích. Jen ho nebude oplakávat tolik lidí. 
 
Jenže volby jsou až na podzim. Dovedu si představit, že to vyvolává vrásky na čele stragégům z tábora anti-Babiš. Protože po zimě přijde jaro (pokles náchylnosti k respiračním onemocněním, zlepšená imunita), a může přijít vakcína, nebo pokroky v léčbě, a cokoli z toho umožní Babišově propagační mašinérii začít se tvářit jako vítěz, který epidemii zvládnul. A český volič, jak známo, je tvor, který se rád nechá obelhávat. Pro tábor anti-Babiš by to znamenalo prohru. 
 
Proto ten tlak na rychlé "rozvolnění", a tudíž akceleraci epidemie. Všimněte si - pochází od minoritních stran DemBloku (jako chladnokrevní vrazi tentokrát vystupují Lidovci), ale přidala se i donedávna střízlivá média - zejména Seznam a Novinky předvedly ukázkový obrat. 

Pokud se vinou předvánočního rozvolnění z 15 - 20 000 nebožtíků vyrobí nebožtíků třeba dvojnásobek, Babiš ztratí jakoukoli šanci zvrátit hru. A kdo ví, při takovém tempu "důchodové reformy" by se mohlo podařit shodit jeho vládu dřív a volit na jaře. To budou "Vánoce s prázdnými židlemi" v živé paměti. Zatímco do podzimu může Babiš něco uhrát, do jara neuhraje nic. 
 
Pokud se Vám to zdá příliš cynické, tak vězte, že to není o nic cyničtější, než bylo Babišovo váhání zavést opatření během kritického měsíce září. Je to jen - vychytralejší. Zatímco za zářijové váhání nesl plnou odpovědnost Babiš (a prohrálo mu to vlády v krajích), za zimní rozvolnění budou odpovědní opoziční politici všeho druhu - ti národovečtí, i ti globalisticko-probruselští. Jenže to společně svedou na Babiše, umyjí si nad ním ruce. 
 
Napsal jsem "vychytralejší", nikoli "chytřejší", protože ať po Babišovi nastoupí jakákoli garnitura, tak zdědí demoralizovanou, smutnou - zchudlou zemi. DemBloku to zjevně nevadí, ti plní úkoly. "Patrioti" jedoucí na rozvolňovací vlně pak jsou jen užitečnými idioty svých nepřátel. Ale na to jsme zvyklí. 
 
Autor: Martin Konvička, Jižní Čechy, ČR, 19.11.2020
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!
12. říj, 2020

"Debata" na téma Covid x lockdown...

Se - vedle hysterických výlevů - točí okolo ekonomických škod, a to zejména těch pro drobné živnostníky a menší, na erár nenavázané firmy.

Základní a ne zcela nesprávnou tezí "chřipečkářů" je, že tito lidé jsou vycinkáni z rezerv a jejich živobytí dalším lockdownem zkrachuje.

Pominu, že celá debata by byla zbytečná, kdybychom nebyli stejní debilové, jako Američané, Britové nebo Izraelci. A připomenu, že pomalým "promořováním" je živobytí těch lidí ohroženo víc, než ráznou karanténou. Karanténa by byla časově ohraničená, naopak "promořování" znamená nejistotu a propad všech aktivit na dlouhé měsíce, možná roky.

Opozice a "chřipečkáři" naprosto chybně křičí "Nezavírat!", čímž těm malým vystavují rozsudek smrti. Korporáty a erár totiž útlum přežijí. Korektní otázka, kterou by si vláda a společnost měly položit, zní - jak MINIMALIZOVAT škody a rizika pro malé a střední firmy, samoživitelky, rodiny s dětmi a podobně.

Vláda se tváří, že není z čeho brát, což je fatální lež. MINIMALIZACE ztrát totiž nemusí znamenat kompenzaci zisků, ale odpuštění či odklad povinných plateb - všech těch hypoték, leasingů, nájmů, splátek, sociálního a zdravotního pojištění, pokut a dalších plateb, které drobný podnik, nebo i občana-jednotlivce, neustále tlačí do bahna. Odkladem "na lepší dobu" by předlužený erár zas o tolik nepřišel, přežila by i většina (kapitálově silných) věřitelů. Další otázkou jsou prostředky "k přežití" (typu ošetřovného). Zde lze najít rezervy právě u těch, které lockdown finančně nepoškodí. Živí mě erár, ale dovedu si představit dočasné (a plošné) snížení mzdy, pokud by z ní byly živeny třeba mámy na ošetřovném. A dovedu si představit krizové opatření typu "milionářské" či "korporátní" daně. V minulosti se tak za krizí dělo, není to jen cesta socialistických vlád.

Tímto směrem má být už dávno vedena veřejná debata - ne černobílou manipulací "Krach nebo Prosperita", ale racionální diskusí, jak ochránit ekonomicky slabé.

Je ostuda, že vláda tímto směrem přemýšlet neumí, a ještě větší ostuda, že ji to opozice neučí.

Holt kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.

Audio:

http://svobodne-radio.cz/2020-10-09-studio-beta-martin-konvicka-a-jeho-komentare/

Autor: Martin Konvička, České Budějovice, ČR, 12.10.2020


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!