21. zář, 2017

MARTIN KONVIČKA: FACEBOOK, TWITTER, YOUTUBE: KDYŽ MUSLIM CENZORUJE EXMUSLIMA

Dopis exmuslimského publicisty a moderátora, který si říká "Bratr Rašíd", opět ukazuje na slabost - nebo zvrhlost? - politické korektnosti v rukách globálních korporací, které buď nechápou, jak funguje islámská expanze, nebo jim to je jedno.
 
"Bratr Rašíd" kdysi býval normálním machometánem. Hnusnou sektu nejen opustil, ale začal s ní bojovat. Přes arabskojazyčnou křesťanskou (ano! takové věci existují) televizi Al Hayat TV  se k milionům diváků, včetně muslimů, dostává jeho show "Daring questions" (nebezpečné otázky). Krom toho provozuje tvrdě antiislámské stránky “BrotherRachid.com” and “IslamExplained.com”, a jako my všichni je aktivní na facebooku, twitteru, a podobně. 
 
Dál už to asi všichni známe: V poslední době je stále častěji "banován" na facebooku, youtube zneviditelňuje jeho videa ... V otevřeném dopise, zveřejněném zde https://www.jihadwatch.org/2017/09/facebook-twitter-youtube-deleting-popular-ex-muslims-material-criticizing-islam , předkládá svůj pohled na věc.   
 
Globální webové firmy užívají ke kontrole arabskojazyčných obsahů arabsky mluvící zaměstnance. Což jsou - logicky - nejčastěji muslimové; centrály těchto společností pro arabský svět pak sídlí v "umírněně" muslimských Spojených Arabských Emirátech. Facebook, Youtube a další společnosti mají vnitřní politiku ohledně mazání "urážlivých" či "nenávistných" obsahů. Jenže pro moderátora - machometána - je "urážlivé" či "nenávistné" úplně vše, co kritizuje nebo znevažuje jeho zvrhlou víru. 
 
Bratr Rašíd říká, že nikdy nebyl nenávistný v původním slova smyslu. Že je tvrdý na islám jako doktrínu, ale muslimy - lidi se snaží chápat, vždyť ostatně býval stejný, jako oni. 
 
Případ nám tak opět ukazuje, jak snadno se mohou velké korporace propůjčit totalitním silám - stačí, že ženy a muži v jejich vedení nepoužívají mozek. 
 
Autor: Martin Konvička, České Budějovice, 21.9.2017
 
zdroj: