4. říj, 2017

MARTIN KONVIČKA: TAK NÁM AMERIČANI ZAVŘOU DALŠÍHO „PEDOFILA“ (NEBO JE TO CELÉ JINAK?)

Anthony Weiner, Huma Abedin, Hillary Clinton … Trojúhelník mísící znaky antické tragédie, byzantské dvorské frašky, špionážního thrilleru a povídek Jaroslava Haška. To vše s trochou Obamy, spoustou islámu, obvinění z „pedofilie“ (o hrůzo!), bizarního puritanismu soudobých Spojených států a ještě bizarnějším pádem někdejších špiček takzvané liberální demokracie. Zkusme se na dění okolo těch tří trochu podívat, může být v mnoha směrech poučné.

Před skoro dvěma týdny, 25. září, psaly soudní zprávy z amerických novin, že bývalý demokratický senátor Antony Weiner (nar. 1964), svého času kandidát na starostu New Yorku, vyfásl skoro dva roky ve vězení s ostrahou za „texting scandal“, týkající se 15-leté dívky. Alias, že vedl pozdě v noci lascivní hovory s nezletilou, možná si dokonce posílal obrázky, kdo ví. Z uměřeně psaných zpráv to není zcela jasné. Weiner se samozřejmě léčí, chodí na terapii, v rámci obhajoby se označil za „nemocného člověka … což ze mě nesmývá vinu“. 
Zdroj například zde: 

https://www.nbcnews.com/news/us-news/anthony-weiner-sentenced-nearly-two-years-prison-sexting-scandal-n803906

Více, než další příběh pádu politika – a možná poněkud přepjaté americké justice, neb přinejmenším z mediálních zpráv není zjevné, zda „sexuální predátor“ Weiner věděl o věku své „nezletilé oběti“, zato víme, že sám vystupoval pod falešným profilem (na němž mu bylo kolik?) a nikdy se s dotyčnou ani nesešel, ani o schůzku nežádal, ani ji jinak neohrozil – dělá z případu až jeho ex-manželka Huma Abedin (nar. 1976). Jde totiž o dlouholetou spolupracovnici Hillary Clintonové – a údajně „praktikující muslimku“. Abedin-ová dělá Clintonové asistentku od roku 1996, to jí bylo 20 a Clintonová byla první dámou v zemi. Dostala se k ní jako stážistka (jak jinak u Clintonů) studující na Universitě George Washingtona,  záhy se stala její „osobní asistentkou“ a „poradkyní pro Blízký Východ“. Jako „pobočnice“ s ní absolvovala několik kampaní: senátní, neúspěšnou nominační prezidentskou, neúspěšnou prezidentskou. Jakmile se Clintonová stala ministryní zahraničí, byla Abedinová „zvláštním zaměstnancem vlády“ a i po porážce Clintonové v prezidentských volbách pracuje pro Nadaci Clintonových. Pokud by byla pravda, že Clintonovou více než její manžel vždy zajímaly ženy, byla by Huma Abedin vysvětlením tolik chválené „tolerance“, kterou někdejší první dáma projevila k alotriím svého prezidentského manžela – s tím rozdílem, že první dáma si stážistku směla nejen ponechat po boku, ale navíc ji povyšovala do dobře placených státních funkcí. Časopis Time označil Humu Abedin za „jednoho z nejvlivnějších společenských lídrů“ – byť nikdy nebyla nikam zvolená a co vedla, ví jen stěny Bílého domu.

A teď ten skutečný gól: Abedinová sice vlastní americké občanství (její rodiče studovali v USA), ale od dvou let až do nástupu na americkou universitu vyrůstala v Saudské Arábii, kde si její rodiče, indický muslim a pákistánská muslimka, vybudovali solidní kariéru „islámských učenců“. Její táta, Syed Zainul Abedin (1928–1993) se narodil v indickém Dillí, vystudoval v USA, ale pak založil „Institute of Muslim Minority Affairs“ – neziskovku se sídlem v Londýně, který za saudské peníze „zkoumá problémy muslimských menšin ve světě“. Po jeho smrti se ředitelkou institutu stala – kupodivu – Humina matka, Saleha Mahmood Abedin, která je vedle toho docentkou sociologie (!) a děkankou (!!!) na fakultě Dar Al-Hekma College v saudské Džeddě. Když si progůglujeme výzkumnou činnost Institutu muslimských menšinových studií, najdeme očekávanou „vědeckou“ produkci o tom, kde všude a jak strašně jsou mohamedáni týraní; když se podíváme na stránky fakulty Dar Al-Hekma, zjistíme, že jde o celo-ženskou fakultu, takový ústav šlechtičen pro dcerky z lepších saudských rodin, kde dívky samozřejmě nosí hidžáby, některé dokonce závoje, ale jinak se všechny usmívají, jako na kterýchkoli universitních stránkách kdekoli na světě… 

Závoj nosí, celkem pochopitelně, i Humina matka. Jinak by asi v ultra-islámistické Saudské Arábii, totalitním státě, který sleduje každé špitnutí svých občanů, těžko mohla dělat děkanku. Ovšem nikdy, vůbec nikdy, jej nenosila „praktikující muslimka“ a „odbornice na Blízký východ“ Huma. Představa, že by u mladé Abedinové šlo o vzpouru proti rodičům, tak nějak nepřipadá v úvahu – to by totiž těžko vzala svou vysoce postavenou šéfovou na návštěvu Saudské Arábie, kde se prý Clintonová spřátelila s její matkou – dokonce o tom referovala média. A ovšem, aby toho nebylo málo, „muslimka“ Abedinová se provdala za newyorského Žida, senátora A. Weinera – což je cosi, zač by jí v Saudské Arábii bez váhání urazili hlavu – a nepohoršilo to nikoho ani v kruzích saudských „islámských učenců“, ani mezi nesčetnými muslimskými propagandisty v tehdy Obamově Bílém domě. Ke sňatku došlo roku 2010, oddával je osobně Bill Clinton. Rok na to se jim narodil syn, po vypuknutí „textovacího skandálu“ požádala o rozvod a o svěření syna do péče …

Když si to zrekapitulujeme: Hillary Clintonová, o níž zlí jazykové tvrdí, že muže až tolik nemusí, si po většinu své kariéry nechává radit od mladé a hezké dívky s indo-pákistánsko-saudskými kořeny (a vícenásobným občanstvím?), jejíž rodiče jsou placeni Saudy za islámistickou propagandu globálního rozsahu. Dívka (jež možná byla, možná nebyla, Hillařinou milenkou) o sobě hovoří jako o muslimce, přitom se chová jako přesný opak příručky Ideální muslimka – nenosí závoj, obléká se vyzývavě (v mezích daných jejím postavením), provdá se za nemuslima. To vše před zraky islámistických rodičů a jistě i saudských úřadů všeho druhu. Leč, a to je důležité, nikdy, ani jediným slůvkem, se nezmíní o situaci nemuslimů, ateistů či žen ať už v Saudské Arábii, nebo kdekoli jinde ve světě. Že existují nějací exmuslimové, že milionům muslimek v arabském světě i jinde by za dekolt, jaký Huma běžně nosila, dobrý muslimský tatík obratem podřízl hrdlo, ani muk. V „radách“, jež uděluje své mocné mentorce, je skoro určitě pro-muslimská a pro-saudská; byla to nakonec ona, kdo „radil“ ministryni zahraničních věcí polo-bělošského prezidenta Obamy.  Na povrch zatím vyjdou zprávy o miliardách, které Saudové věnovali na Hillařinu prezidentskou kampaň … asi nechtěli, aby jim milá Huma v USA hladověla.

Ty obrazné „kufry peněz“ musel samozřejmě někdo domlouvat, zařizovat a kdo ví, i vyúčtovávat. Uznejte, kdybyste byli saudská tajná služba, nehodilo by se Vám mít vedle Hillary někoho, kdo tu „starou káfirskou lesbu“ krapet ohlídá? Možná se hodilo i to, že Huma není čistá Saudka, ale dcera indických přistěhovalců. Ti jsou (podle Arabů) takoví trochu podřadní muslimové – vhodní na špinavou práci, třeba čištění kanálů v Mekce. Nebo oblažování staré Američanky k politickým účelům …

„Sexuální skandál“ nebohého ex-senátora Weinera dostává v tomto světle poněkud trpkou příchuť. Věděl snad někdo z okolí Abedinové – Clintové o tajných nočních libůstkách nadějného politika? Sehrály s ním ty dvě špinavou hru ve stylu mouřenín dosloužil (udělal Humě, tehdy 34 leté, potomka, a porozptýlil jistá šťavnatá podezření)  – mouřenín může jít (teď už je to jedno, Hillary prezidentkou nebude a její aférky netřeba tolik skrývat)? Abedinová se ho během procesu nezastala – na rozdíl od Clintonové, která svého muže kryla. Přitom, jak se zdá, o nic vážného nešlo. Clinton tehdy potřísnil stážistčiny šaty, Weiner podle všeho maximálně svůj papírový kapesník (a klávesnici? … pak si ovšem svůj trest zaslouží).

Na detailech nesejde. Stačí poučení, že z Bílého domu pod vládou demokratů, všech těch Clintonů a Obamů a Clintonových, se stalo cosi na způsob pozdně římského císařského dvora, který též ovládli exotičtí milci císařoven (a milenky císařů). Že volba Trumpa nejspíš zabránila nejhoršímu: I Donald Trump jistě ocení zajímavý sex, ale aspoň s opačným pohlavím a v manželské posteli, byť obyvatelku té postele občas prostřídá. A konečně, že pokrytectví americké „morálky“, a mediální i justiční dvojí metr, fungují jako kal na dně rybníka – v zakalené vodě řádí štiky všeho druhu, včetně štik s úmysly značně neprůhlednými. 

Nebuďme blbí jako „liberální“ Američané. Připusťme si, že mocní a bohatí chlapi (a ženské) budou vždy na ženské (a chlapy). A že chytří, výkonní či kreativní lidi budou vždy vymýšlet netušená postelová a vztahová alotria. Budeme-li tyhle lidi nutit k „morálce“, donutíme je maximálně k pokrytectví – čímž uvolníme prostor vyděračkám, agentům, sexuálním manipulátorkám a podobné nehezké havěti.

A hlavně, hlavně a především – nevěřme politikům, kteří rádi moralizují. Průměrný Lidovec je totiž možná horší, než Huma Abedin a familie Clintonů dohromady.

Autor: Martin Konvička, České Budějovice, ČR, 4.10.2017