31. říj, 2017

MARTIN KONVIČKA: O ALLÁHOVSKÉM NERDOVI A JEHO "NENAPOJENÍ NA TERORISTY"

V Merkelstánu zatkli nebezpečného mladíka. Ze Sýrie. Teprve devatenáctiletého "teenagera", píší o něm noviny.

Západoevropské policejní a zpravodajské služby, jimž v tomto směru patří veškerý vděk a úcta, zmaří různých plánovaných útoků spoustu - tolik, že se to už ani do tisku nedostane a kdo by je chtěl monitorovat, musel by sledovat vysoce specializované weby. Tenhle mladík musel být výjimečně zdatný, když to s nedokonaným útokem dotáhl až na Deutsche Welle - což je tam, kde většinou píší, že žádní teroristé "ze Sýrie" nepřišli. 

Mnoho detailů nám nesdělili, až na ten, že mladík, policií nazvaný Jámen A., plánoval užít "silnou výbušninu" (highly explosive materials), kterou si sám syntetizoval. Tedy žádný babral s molotovým koktejlem, mačetou nebo zmrzlinářským vozem, ale mladý zapálený chemik, nejspíš pilně studující kompendia o organické chemii a nenápadně křečkující reagencie do svého bytu (apartment). 

Není až tak zajímavé, že 19-letý adolescent v Německu disponuje "bytem" a veškerý svůj talent věnuje přípravě látky, se kterou by "zabil co nejvíc lidí". Spíš je zajímavé, že mladík "nebyl napojen na žádnou teroristickou organizaci". Snaživým šprtům se  stává, že nemají mnoho kamarádů - zvlášť pokud holdují zájmům tak exotickým, jako je syntéza organodusíkatých solí. Leč zamysleme se: Pokud se policie nemýlí, tak ten klučina nepotřeboval být na nikoho napojena přece dostal bohulibý nápad vyhazovat německé neznabohy do luftu (v množství větším, než malém). 

Nebo se německá policie přece jen mýlí, a mladík na teroristickou organizaci přece jen napojen byl. Na organizaci sice amorfní, bez hlavy, pravidelných schůzí a členských příspěvků, ale přece jen funkční. Na islámskou ummah (společenství věřících), na islám. 

Možná by bylo efektivnější nepátrat v apartmánech "německých teenagerů ze Sýrie" po učebnicích a reagenciích organické syntézy, ale pátrat tam po materiálu vůbec nejvýbušnějším Jmenuje se Korán a dělá ze zvídavých mladíků vražedné magory - i když nejsou na nikoho napojení

Autor: Martin Konvička, České Budějovice, ČR, 31.10.2017

 

zdroj:

http://www.dw.com/en/german-police-detain-syrian-for-preparing-explosives-attack/a-41180391