11. lis, 2017

MARTIN KONVIČKA: PENZISTY ŠPATNĚ MYSLÍCÍ JE TŘEBA HUBIT - A TO DOSLOVA

Pořád to staré známé téma - bany na facebooku, které po "zesluncení" oné společnosti (k "boji s nenávistí" se přihlásila někdy předloni) už neznamenají jen zákaz publikovat na tzv. zdi, ale i zákaz komunikovat s lidmi, které máte mezi tzv. "přáteli". A klidně na měsíc. Což může znít jako legrace, ale:

Následující text mi poslal známý - internetový aktivista ještě z dob IvČRN. Nikdy jsem ho osobně neviděl - ale občas jsme si psali. Chytrý, po netu docela zábavná chlap. Anonymizuji, co se dá, nicméně čtěte: 

Ahoj Martine, dostal jsem ban 30 dní už i za obyčejnou satiru na XXX, známou eskamotérku z toho Taberyho kabaretu potulných kejklířů a lidských kuriozit. Myslel jsem si, že se třeba někomu může líbit moje výtvarná a literární tvorba na fb. Jsem vážně nemocný už skoro 20 let, posledních 7 let permanentně ve stejném pokoji a stejné posteli. Facebook byl mým jediným prostředkem komunikace se světem "tam venku". Mnoho sil už mi nezbývá a na něco takového jimi již nechci plýtvat.... atd.  

Vytvářejí holt bezpečné a příjemné prostředí - ale jen pro ty, jejichž mozky prodělaly sluníčkovou lobotomii. Ostatní ... ať zdechnou. 

Autor: Martin Konvička, České Budějovice, ČR, 11.11.2017