10. pro, 2017

MARTIN KONVIČKA: ISLÁM LIBERÁLNÍ, ALE O TO AGRESÍVNĚJŠÍ: TURECKÁ "PROVLÁDNÍ FEMINISTKA"...

Jistě jste se s tím jevem také setkali. Mohamedáni či mohamedánky, nejčastěji z řad velkoměstské smetánky, kteří se oblékají evropsky, netrvají na zahalování žen, i to pivko či panáčka si v baru občas dají - ale jakmile přijde řeč na náboženství, jsou schopni zapřít nos mezi očima, lhát, vyhrožovat, překrucovat a hájit "islámské hodnoty" (které sami dodržují jen minimálně) do roztrhání těla.

Poznal jsem pár takových studentů na českých vysokých školách; zařadil bych sem "zeleného experta" Šádí Shanaáha; politické špičky "slušnějších" islámských států typu Jordánska či Libanonu, možná i následníka saudského trůnu. A tureckou "liberální feministku" Saadet Oruç. 

 V tureckých provládních novinách Daily Sabah, kam ta neislámsky vyhlížející dáma píše pravidelné sloupky, vyšel mj. i její text Mezinárodnímu dni proti násilí na ženách. Celkem 592 slov, 3616 úhozů - z nichž člověk musí nabýt dojmu, že úplně největším Peklem pro ženu je dnes život v zemích EU, těsně následován životem v USA. Dáma beze studu přebírá argumenty západních feministek: Každá třetí žena utlačována partnerem, každá desátá sexuálně obtěžována, každá dvacátá znásilněná, všechny ostatní "týrány psychologicky či ekonomicky". Aby toho nebylo málo, tak Francie chce snížit věk pro legální pohlavní styk, jinde zas lékaři předepisují antikoncepci mladistvým. Člověk se až diví, že ještě nějaké Evropanky tuhle genocidu přežily - asi se skrývají někde v horách a lesích, kde se v opevněných zemljankách brání soustavným útokům bílých šovinistů. 

Těch 592 slov neobsahuje jediné slovo o nesrovnatelně horším postavení žen v islámském světě - tom světě, který podřadné postavení žen mnohdy kodifikuje do právních norem (jistě, rád to okecá slovy o "ochraně"), a pokud ne, kde je nerovnoprávnost hluboce zažitá v šáriátském právu, které aplikuje a vykládá imám z vesnické či předměstské mešity. Světě, který začíná jen pár bloků od konstantinopolských či ankarských bulvárů, kde sídlí redakce, tisková centra a kluby, do nichž si dámičky jako Saadet Oruç odskočí po práci na skleničku. 

Jedna zmínka o islámu tam vlastně je - ta o znásilňování bosenských muslimek "Evropany" během post-jugoslávských válek. Ani zmínka o tom, že totéž páchaly obě strany; ani zmínka o tom, kdo jsou viníci současné znásilňovací epidemii na západě; ani zmínka o tom, kvůli které menšině chce Francie uzákonit sex s třináctiletými děvčátky. 

Vidím v tom nikoli náhodnou podobnost s komunistickou propagandou, neblahé paměti. Podle ní byl "západ" plný vykořisťování, prostituce, chudých lidí, brutální policie - nikdy však nesměla padnout zmínka, že totéž se děje ve fabrikách, laciných pajzlech, dělnických ubytovnách či při výsleších nepohodlných osob v zemích "tábora míru". Totality a polo-totality jsou odjakživa stejné - vidí třísku v oku souseda, nikoli však břevno v oku svém. Když však dojde na ženskou otázku, jsou islámské "feministky" ještě o fous cyničtější, než byli komunističtí redaktoři. Mlčením o utlačovaných souvěrkyních si vykupují nárok na velkoměstský liberální život - pro sebe. 

Falešný "liberalismus" islámských velkoměstských intelektuálů je možná zákonitý. Oni jsou nahoře - na špičce mohamedánských společností - a tak věří, že venkovský šáriátský islám k nim nedosáhne. Primitivní šáriátský islám však je skvělým nástrojem - k udržení mas ve zvířecím primitivismu a k obrácení jejich frustrací navenek, vůči vnitřním i vnějším nepřátelům, k agresi. Jste-li na špici nějaké společnosti, pak vám agresívní expanze vyhovuje - znamená lepší gáži, více prebend, dražší šperky, kvalitnější koktejly v oblíbeném klubu. Je to vše důvodem, proč se tolik zdánlivě sekulárních mohamedánů žijících na západě nechce vzdát "islámských hodnot"? A taky důvodem, proč se islám tak zamlouvá západním obchodně-aristokratickým špičkám? 

Brát masy u huby a dopřát si lepší pití v oblíbeném klubu.... 
 
Autor: Martin Konvička, České Budějovice, ČR, 10.12.2017
 
zdroj: