21. led, 2018

MARTIN KONVIČKA: Chcete být dobrým Němcem? Milujte Islám!

Nerad píšu "na objednávku" - když někdo chce pár slov na nějaké téma. Tentokrát na mě kamarád dlouho dorážel s jakýmisi Podolskim, což má být nějaká fotbalová hvězda, v Německu naturalizovaný Polák, mistr nevím jakých lig a mistrovství. Nesleduju fotbal (pakliže nejsem v entomologickém terénu s kolegou J.B., ten mě vždy donutí sledovat zápasy ve venkovských hospodách), tudíž mi bylo jedno, kdo je Podolski a co proved...

Když mě onen kamarád konečně "přinutil" se o jeho téma zajímat, musel jsem uznat, že má pravdu. Onen Podolski se na brzký fotbalový důchod zajišťuje - podnikáním v Kebabárnách. Jak ukazuje fotka, otevírási jakousi kebabárnu, či spíše řetězec, a nechává se u toho fotit se svými partnery či zaměstnanci - jistě sběhlými v rituálních pravidlech nakládání s halal masem. Kluk, který se narodil ve slezských Gliwicích, od batolete vyrůstá v Německu, stal se tam Hvězdou a Miláčkem davů, leč všichni tušíme, že ho celý život prozrazuje jeho "pšonkovské" jméno.

Halal kebabárny s mohamedánským personálem - to je ta pravá investice do Hvězdy v nejlepších letech. Mohamedánských zákazníků bude přibývat, kluci turecký jsou ve fotbalu dobří, kluci arabští, přiznám se, nevím, a teď ty statisíce útočníků, křídel a možná i beků z Nigérie ... Je sice pravda, že kebab se ještě dávno před dnešní krizí stal pro Německo něčím jako druhým národním jídlem, ale za to mohla spíš naivita našich sousedů a jistá plochost jejich kuchyně ve srovnání s vůněmi Středomoří. Vzpomínám si na incident, někdy před 15 lety, když mě kolega, profesor populační genetiky, po asi dvou hodinách vzájemného nadávání na alláhovce, prostoduše na jeden pozval. To ale není podstatné. Podstatné je, že když jste populární Němec, a chcete být ještě populárnější, ještě "němečtější", ještě víc se ztratit v mainstreamu té nešťastné země - začnete se kamarádit s jejími budoucími vládci,

Opravdu se obávám, že ta země je ztracená. Téhož dne, kdy jsem kývl na "téma Podolski", mě zaujala zpráva z Drážďan. Jakási "Lidová škola" (městské kulturní centrum?) zařadilo mezi letní vzdělávcí kurzy i kurz „Kleiderordnungen im Islam“ - ISLÁMSKÁ PRAVIDLA ODÍVÁNÍ.Účastnice si mj. budou moci vyzkoušet burku, protože jsou jistě zvědavé, "co skrývají ty pestré oděvy, stále častější v našich ulicích".

Soudružky z onoho agitačního střediska možná budou příliš horlivé. Možná předjímají, na co si vládní establišment zatím netroufá ani pomyslet (nebo na to myslí, ale tajně). Když už je muslimská expanze nevyhnutelná - proč nezmuslovatět aspoň část Němců, zejména ty souhlasící, ty slušné lidi, kteří v létě navštěvují vzdělávací kurzy? "Islám je pro Němce ideální náboženství", shodovali se dva neslavně proslulí synové té země - Himmler a Hitler.

Teda pardon - Hitler byl Rakušan, Ale integrovaný. Podobně, jako je Podolski Polák. Těžko říct, co by dělal dnes. Kebabárny by asi neotevíral, na to byl příliš snílek a romantik. Možná by hřímal o potřebě podřídit se a pro Germány jako stvořené víře. Merkelbába, jež nevlastní ani špetku jeho charismatu, na to musí jít opatrněji. Nenápadně, prý přes "solidaritu".

Každopádně to naznačuje, že dobrý Němec bude už brzy pojídat pouze halal stravu, nebude se holit ... a pokud to náhodou bude žena, bude si zahalovat tvář.

Škoda té země. A smůla s nimi sousedit.

Autor: Martin Konvička, České Budějovice, ČR, 21.1.2018