14. bře, 2018

MARTIN KONVIČKA: Merkelbába počtvrté kancléřkou!

Titéž novináři, které "znepokojuje" opakovaný mandát pro čínského nebo ruského prezidenta, si oddychli. Vítačská kancléřka Merkel se svou CDU uzavřela koaliční smlouvu s ještě radikálnějšími vítači z SPD, takže na německé politice se nic k lepšímu nezmění a ti, kdo spojili svůj politický život s podlézáním berlínsko-bruselské Říši mohou ještě chvilku... 

Vlastně nevím, co mohou ještě chvilku. Německé "tradiční státotvorné strany" (tedy nikoli AfD), jakož i jejich voliči, nám předvádějí, že pokud opravdu důkladně zavřete oči před problémy, které se na Vaši zemi hrnou, a máte k ruce servilní média, cenzuru, strach a dostatečně hloupé voliče, můžete ty problémy - naprosto vytěsnit. Nemusíte řešit žádnou bezpečnost, kriminalitu, sexuální džihád, šikanu domorodých žáků ve školách, antisemitismus, postupnou výměnu obyvatelstva, budoucí nutný civilizační propad a ekonomickou katastrofu s tím související. Stačí se zaměřit na minoritní témata ("globální oteplené"), nebo témata zcela mimózní ("sjednocování Evropy"). Lidi vám to zbaští, vy se můžete zamknout do budovy Říšského kancléřství a tam si vládout - nad zemí, která vám mizí před očima. 

V české politice to vypadá, jako by dvě bandy zlodějů (ta okolo ANO a ta okolo Demokratického bloku) soupeřily, kdo více urve z evropských dotací, zatímco minoritní SPD (a pár poslanců kolem) upozorňuje, že problémy hodné státníků jsou jinde. V německé politice je oním varovným hlasem AfD, ale zatím ji válcují dvě party zešílevších sluníčkářů. Asi příliš nekradou. Jsou to poctivci, mají své principy a ničí Německo i Evropu pro lepší budoucnost, z přesvědčení, z potřeba uspokojit německý spasitelský komplex, který má tak blízko k pudu smrti. 

Nemají to Němci lehké. Oni holt musí ovládat, musí organizovat, musí poučovat, musí civilizovat všechny ty ušmudlané evropské pronárody. A když to nejde v zájmu "němectví", "panské rasy" či "pořádku" (protože to jim kdysi kdosi zakázal a Němec zákazy respektuje), půjde to v zájmu anti-němectví, rasismu naruby a chaosu. Že do toho "němectví" jakýmsi omylem zahrnují i národy, které se německým úletům tradičně bránily, to je na kancléřku příšliš složitá úvaha. 
 
Je tomu přesně rok, co jsme s pár přáteli (ke dni výročí německé okupace zbytkových Čech a Moravy 14. března 1939 viz. foto) přivázali na vrata německého kancléřství ceduli, transparent, jímž jsme kancléřce připomínali, že nejsou 40. léta a státy sousedící s Německem nejsou hřiště pro její sociální experimenty. Bylo to takové ... řekněme nesmyslné heslo. Ale něco jsme udělat museli. 
 
Dnes máme opět výročí nacistické okupace a kancléřka nastupuje do funkce. 

Nejspíš si nestačila všimnout, že Evropa není hřiště pro německý etnomasochismus. 
 
Autor: Martin Konvička, České Budějovice, ČR, 14.3.2018