29. bře, 2018

MARTIN KONVIČKA: VELIKONOČNÍ TYÁTR PRO UMĚLECKÉ SRABY

Rád provokuji flanďáky všeho druhu - takže mě stěží urazí urážka křesťanství, dokonce ani když se odehrává o svátcích ukřižování a zmrtvýchvstání Páně, to jest na Velikonoce. Co mi vadí, je provokace laciná a blbá. Jednu takovou zrovna předvádí brněnské Divadlo Husa na provázku. Jde o inscenaci "Naše násilí a vaše násilí" chorvatského autora Olivera Frljiče, který udělal solidní kariéru coby konjunkturální idiot.

Sami divadelníci o hře říkají, že má upozornit na naši koloniální vinu, na mrtvé, za něž jsme zodpovědní na Blízkém východě, na zločiny křesťanství, jež údajně překonávají ty mohamedánské (http://www.divadelnisvet.cz/cs/nase-nasili-a-vase-nasili). Také se dozvídáme, že hned na začátku hry se objevuje Ježíš, který znásilňuje muslimskou imigrantku, která si z jakého důvodu vytáhne z frndy (arabsky: aurah) polskou(sic!) vlajku.

Fakt mě neuráží provokace jako takové. Uráží mě ale provokace prolhané a srabské. Žel se zdá, že tuzemský umělecký mainstream už žádných jiných není schopen.

Netřeba zde opakovat, že Ježíš, jak ho chápou křesťané, nebyl násilník, kdežto mohamedánský anti-Ježíš byl násilník přímo pedofilní. Připomenu ale, že islámský džihád na odvlékání, znásilňování a zotročování nemuslimek stojí a padá. Mohly by o tom vyprávět statisíce a miliony Indek, Jihoslovanek, Afričanek či Řekyň odvlečených a prodaných za stovky let do otroctví - ale i stovky současných Němek, Britek či Švédek, kterým se týž osude děje v naší době, jen pár set kilometrů od českých hranic. Snad ještě méně známé je, že křesťané se zneužívání muslimek systematicky vyhýbali - a to dokonce i za křížových válek. V době, kdy křižáci zřídili své efemérní státy na dočasně osvobozených územích v Levantě, jejich vedení (v zájmu udržení pořádku?) přistoupilo na "respektování" náboženského sňatkového apartheidu. Neženili se s muslimkami, nesváděli je, uznali pro muslimy jejich rodinné právo. Vedlo to pak k napětí se špičkami místních křesťanů, protože západní rytíři byli žádanými nápadníky pro výše postavené křesťanky. Totéž v koloniálních dobách. Do islámských rodinných vztahů se nemotali (a tím de facto respektovali dvojí právní systém a šáriu) administrátoři žádné koloniální mocnosti, od Francouzů v Alžírsku po Brity v Indii. Dlouhodobě to byla asi největší západní chyba (neb koloniální nadvláda nespustila deislamizaci), ale to není podstatné. Podstatné je, že srabští neumělci z Brna, kteří nerozumí ani historii, ani křesťanství ani islámu, pracují s totální lží.

Chápu ale, proč to dělají. Je typické pro nedospělé a hloupé sraby, že provokují někoho, kdo jim do tlamy nedá, a podkuřují tomu, kdo by jim do té tlamy dát mohl.

Jenže útlak křesťanů v islámských zemí je realita, znásilňovací "epidemie" na současném západě je realita, otroctví v subsaharské Africe je realita, exmuslimky žijící na permanentním útěku jsou realita. Husa na provázku tančí na tělech znásilněných a zbitých obětí, posmívá se jejich utrpení. Je to stejné, jako hailovat v Osvětimi, nebo se smát tělesně postiženým, nebo nemohoucím.

Je to hnus, pro který nemám slov.

Autor: Martin Konvička, České Budějovice, ČR, 29.3.2018