10. čvn, 2018

MARTIN KONVIČKA: Džihád v Bataclanu: Když Pařížana uhodíte, ještě vám poděkuje

Židé během nacistického holokaustu většinově nevěděli, co je v "nové domovině na východě" čeká. Říká se, že někteří k tzv. přesídlení nastupovali dobrovolně, ve víře, že pokud budou spolupracovat, vyslouží si lepší zacházení. Taky se ovšem ví, že jim celá hrůza situace došla už v železničních transportech, nejpozději na rozřazovacích rampách či v lágrech. Nejsou zprávy o tom, že by se předbíhali ve frontách na fyzickou likvidaci. Ne tak dnešní "vyspělí západoevropané", zejména Pařížané. Ti se předbíhají...V dnešním výročí vyhlazení Lidic, je to až děsivé...
 
Jak jinak, než předbíháním ve frontě k vlastní likvidaci, si vysvětlit plánovaný koncert francouzského rapového zpěvák Médine (celým jménem Médine Zaouiche) v pařížském klubu Bataclan - tom klubu, kde islámští radikálové 13. listopadu 2015, během koncertu kapely Eagles of Death Metal, brutálně zmasakrovali 89 bezbranných obětí. (Dalších  400 zranili, z toho 100 těžce). V normální zemi a normální době by z toho klubu bylo pietní místo. Ne tak v Paříži, kde se přece po každém útoku "semknou" a "nenechají zastrašit". Dál se tam, pro mě osobně morbidně - pořádají koncerty. Ovšem koncert rappera, který si říká Médine (má se konat 19. října), je přece jen jiná káva. 

Podle medailonu na wikipedii je Médine "praktikující muslim", který zpívá o těžkém životu chudých a sociálně vyloučených muslimů a přistěhovalců v západním světě. Sice prý "odmítá všechny formy násilí", ale současně ve svých buřičských textech nenachází dobré slovo pro Francii, bělochy, ženy, křesťany nebo Židy - jen pro islám a "černé". Patří do širokého proudu muzikantů, pro které je islám především vzpourou proti společnosti - ne vzpourou "svobodomyslnou", ale vzpourou, která má společnost zničit, ať to stojí co to stojí. Ovšem "bez násilí", to se tak nějak rozumí. Jakési redaktorce (stále podle Wikipedie) vzkázal, že zákaz dívčího zahalování na univerzitách je "teror sekularismu", který "ve snaze zabránit segregaci vytváří segregaci". Tedy stejná písnička, jakou vedou všichni zastánci džihádu proti francouzské společnosti. 
 
Na rapovém koncertu jsem byl za celý život třikrát, vždy spíše "omylem" než záměrně - jsem už holt jiná generace. Když ale sleduji úspěch krasavců, jaké je Médine, musím si položit otázku, pro koho je vlastně hvězdou, kdo jsou jeho fanoušci - a fanynky. Darmo mluvit, zahalené alžírské dívky, kterých se tak zastává, na jeho koncerty nechodí. To spíše francouzské (a nezahalené nefrancouzské) dívky, které v jeho "protestu" vidí cosi hustého, fakt rebelského, drsně odmítajícího ty slavné "sekulární a občanské" hodnoty. Hodnoty, dlužno dodat, vyprázdněné, protože k čemu je společnost, která nechá své vlastní mladé lidi vraždit v hudebních klubech a ani se nepokusí o odvetu? Francouzská společnost je prohnilá, rozkládá se - proč si neudělat krkavčí mejdan na uhnívající mrtvole? Co na tom, že ve společnosti, složené ze samých "praktikujících muslimů" by žádné protestsongy, koncerty ani hudební kluby nebyly, případně by existovaly v hluboké ilegalitě? Předpokládám, že Médine má ze svého protestování normální lidský prospěch - popularita, obživa, všechny ty fanynky. Co bude zítra, to je mu nejspíš jedno, rap je ostatně kultura ghetta, kde se na zítřek nemyslí. Je o emocích, a k těm myšlení nepatří. 

Na plakátech, zvoucích na koncert do Bataclanu, má Médine výmluvný nápis na tričku: Jihad - le plus grand combat est contre soi-meme. Džihád - největší boj je ten se sebou samým. Je to známá mantra tzv. "umírněných muslimů", nesoucí safra neumírněný podtext. "Velký džihád" má praktikující muslim skutečně svést se sebou samým - aby se tak zbavil všeho neislámského a získal sílu na "menší džihád", ten proti nevěřícím. Kdyby šlo jenom o vnitřní boj, těžko by ten nápis zdobil vyobrazením šavle. 

A tak se budou Pařížané a ještě víc Pařížanky bavit a rozplývat nad chlapem v tričku Džihád na místě, kde před pár lety jeho souvěrci, v rámci džihádu, zabíjeli a znásilňovali jiné Pařížany a Pařížanky. 

Takhle šílení Židé za holokaustu opravdu nebyli.