18. čvc, 2018

MARTIN KONVIČKA: Barťákův týden neklidu & likvidace ministrů

Tak nám sestřelili dalšího ministra - a zase diplomka...

Protože je léto a jsem povoláním entomolog, trávím čas v terénu. Tentokrát v našich mini-mini-velehorách, Jeseníkách, kde monitoruji velehorské okáče (fakt je tam máme!) a ukazuji dcerušce hezké věci (borůvkové knedlíky se šlehačkou, horskou květenu, termální koupaliště, langoše a podobně). Nesleduji přitom televizi, na netu trávím pár hodin denně, na zprávy mám "přítele na telefonu" … No a ten mě informuje o dalším odstřeleném ministrovi, pro změnu socanském, nikoli pro změnu za diplomku. Prý ho odstřelila jakási TV redaktorka, nikoli pro změnu blondýna, pro změnu stále studující. 

Prý studuje s posl. Dominikem Ferim … snad práva, nebo média, nebo nějakou podobnou bžundu. 

Přítel na telefonu nikdy nic tak významného, jako naši ministři nestudoval, a tak mi nebyl s to sdělit, zda nebohému sestřelenému ministrovi ("práce a sociálních věcí" - jeho jméno neznám, netuším, co vystudoval) vytýkají v diplomce plagiátorství, nebo neoriginalitu, nebo neřádnou práci se zdroji, nebo koupi celé diplomky od hladového asáka, nebo obecnou imbecilitu. Je mi to jedno … post-Zemanovské socany, až na vyložené islámofily typu hadžiho Hamáčka, nepokládal jsem nikdy za hodné zapamatování. (Ti islámofilové mě baví spíš jako klinické případy, než jako "politici", to aby bylo jasno). 

Jsem knihomol - četl jsem snad všechny knížky vydané před rokem 1998, a žádnou vydanou později. Zato jsem filmofob - dívám se jen na špatné filmy, a ani ty si nepamatuji. Přes filmy mám onoho "přítele na telefonu", a ten mi k případu sestřeleného socana napsal zajímavý e-mail. Prý ať z něj udělám "blog, jak to umíš jen ty". Jenomže … dnes za plagiátorství sestřelují kdekoho, no a nejsem blbec, abych si naběhl. A tak ten kámošův text uveřejňuji, aniž bych tvrdil, že je můj. 

CITUJI: 

Babiš udělal chybu, když se vyfotil s Bartoškou ve Varech. Od té chvíle mu začali padat ministři jako mouchy. Týdny neklidu začaly naplno...

Kdyby znal Babiš Bartoškovu filmografii, věděl by, že v roce 2000 Bartoška natočil televizní film s názvem "Hodina pravdy". Tam jako renomovaný televizní moderátor v přímém přenosu diskuze odhalí, že ministr, kterého ve studiu právě zpovídá, opsal svoji diplomovou práci. Ministr na to reagoval odchodem ze studia a následnou rezignací. Celá kauza nakonec semele i moderátora, který se zamiluje do jiné moderátorky, která ho svede a natočí si s ním tajně zvukovou stopu. Pak jej pozve do studia do stejného pořadu "Hodina pravdy" a zeptá se jej, zda byl někdy své ženě nevěrný. Bartoška to popře, ona namísto usvědčující zvukové stopy, pustí píseň "věrné milování".... Moderátor to přizná a rozpadá se mu celý jeho dosavadní život.
 
Co z toho plyne? Barťák z tohoto televizního scénáře ví, jak likvidovat ministry. Takže hned po vyfocení se s Babišem, rozjel další "Týdny neklidu". Napřed odstoupila ministryně spravedlnosti Malá (ANO), kvůli falšované diplomce, dnes ministr práce a sociálních věcí Krčál (ČSSD). Babiš zjevně nechápe, že čeští herci, kteří si ve svém životě zahráli leccos od Gottwalda, po Havla, prostě vědí ,co je to ta naše morálka a také vědí, jak si poradit s takovou věcí, jako je diplomka. Na oboru herectví ji píšou taky, kromě dělání kotrlmelců, žonglování s míčky a pamatování si divadelních textů nazpaměť...
 
A ta děvčica ze SEZNAM ZPRÁVY, co odhalila tu falešnou diplomku toho socana, chodící na stejnou školu jako Dominik Feri, chválící migraci a nesnášející "obyčejné čecháčky", kteří si občas zfalšují diplomku, jako by byli snad nějací ministři, by mohla hrát tu televizní moderátorku, kdyby se točilo pokračování. Snad na to Babiš dá Barťákovi nějákej ten filmovej grant a sám by si tam mohl zahrát a udělat si z natáčení selfíčko...
 

A KOMENTUJI: 

To té naší mediální svoloči fakt jeblo? Oni útočí na vládu Hamáček - Babiš (kterou nemám rád), skoro jako by to byla vláda Klaus Junior - Putin, prostě jako by to byli jejich nepřátelé, patrioti, odpůrci EU a odstřihávači neziskovkářských grantů. Jenže to oni - nejsou. Ovšem až Babišovi "sestřelí" všechny lemply, kariéristy, akademické hňupy a kariéristické blby, nezbyde jmenovanému, než si do vlády vzít opravdu chytré lidi. 

A to opravdu nebudou popletové typu "ženyjálního chemika" Drahoše, už méně ženyjálního chemika Kalouska, nedostudovaného lesníka Knížepána, nebo nudistického lékaře Hilšera. 

Budou to naopak ti "jiní sekáči", před nimiž místní hujery a pravdoláskaře neustále varuji. 

Babiš jim ten naschvál klidně udělá … škodolibý je na to dost. 

Autor: Martin Konvička, kandidát do senátu Ostrava - Jih, ČR, 18.7.2018

Zdroj:

https://www.csfd.cz/film/197207-hodina-pravdy/prehled/