7. pro, 2018

MARTIN KONVIČKA: VÁLKA TAJNÝCH, PREZIDENT - A BLBOVÉ

V uplynulých dnech se nám rozjela "válka tajných složek", do které - na správné straně - vstoupil i prezident Zeman. Protože jsme v Česku, stojí mediální mainstream pochopitelně na špatné straně. A protože spousta lidí, i vcelku příčetných, nechápe, oč jde, nabídnu minimalistické shrnutí...

Začalo to zprávou BIS

Tihle takzvaní špioni vydávají jednou za čas jakési výroční zprávy pro veřejnost. Ta poslední byla ukázkově blbá. Největším nebezpečím pro stát prý jsou Rusko, Čína a zloduch Putin. Česko se hemží jejich špiony, ti ovlivňují politiku, volby, šíří "fake news". Aby toho nebylo málo, je hrozbou i standardní školská výuka dějin, zejména těch o národním obrození. Úpí prý v zajetí "panslavismu" a "proruského obrazu historie" (Zde dlužno podotknout, že jde o obraz historie, kánonizovaný už v časech Masarykovy republiky). Naopak islám/ský terorismus není žádnou hrozbou. Hrozbou ovšem zůstávají xenofobové a extrémističtí islámofobové, kteří šíří strach a nenávist a mají výhrady, drzouni, vůči nerozbornému přátelství s Berlínem, Ankarou, Rijádem a samozřejmě bruselí.

NCOZ vrací úder

Ta zkratka znamená "Národní centrála proti organizovanému zločinu" a jsou to - lidově řečeno - policajti, ale policajti, kteří jdou po mafiánech, drogových kartelech, velkotunelářích a podobných hajzlech. Ne tedy policisté, kteří měří rychlost a rozdávají lístky za špatné parkování. Ti také vydali zprávu, pár dní po šíleném výplodu BIS. V ní potvrdili, a to téměř doslova, varování a obavy těch strašných "islámofobů". Že u nás máme radikální islámisty. Že vědí o tuším ti 11ti odchovancích tuzemských mešit, kteří odcestovali do Sýrie, bojovat tam na straně těch nejhorších hovad. Že tady existují agentury a firmy, zprostředkovávající za úplatu podnikatelská či přistěhovalecká víza pro dárečky z islámských zemí. Že není žádná kontrola, kolik osob, a jakých osob, z rizikových zemí se k nám dostává. Že velký podíl na této "plíživé imigraci" hrají fingované i nefingované sňatky s našimi občankami. Že celou tu srandu kryjí některé "humanitární" nevládní organizace....

Policajti potvrdili přesně to, co dlouhá léta rozkrývali aktivisté z IvČRN; před čím jsem sám do úmoru 10 let varoval; co potvrdili mediálně známí (Albahri, Bitarová, Lhoťan, Radosa) i skrytí odpadlíci z islámských kruhů; co občas slyšíme dokonce i od v ČR žijících muslimů, kteří se z nějakého důvodu snaží většinovou společnost varovat (Berrezouga z Tuniska, český konvertita Pelikán).

Zeman u Soukupa, politická scéna v prdeli

Následně na to téma hovořil prezident republiky. Jak je jeho zvykem, žertoval. Ať prý nám tedy BIS nějakého toho ruského či čínského špiona chytí, když je jimi stát prošpikován - a ať se taky trochu věnují pronikání islámskému, které, na rozdíl od toho ruského, je dokonce i vidět. Ztratil pro BIS mazlivé slůvko, "čočkaři" - a na to slůvko, podobně jako dříve na "kundu" a "zmrda", se jako mouchy na med chytila celá armáda slabomyslných.

Je na místě zdůraznit, že Zeman má na ostrou kritiku BIS právo. Prezident republiky je jednou z osob, které tajné služby úkolují a kontrolují. Jestliže hlavní tajná složka v zemi "nevidí" rizika, o kterých si 10 let cvrlikají vrabci na střeše (a která končí v lepším případě dívčím pláčem a zavlékáním dětí do ciziny, v horším pak hromadami mrtvol jako v Nice, Barceloně, Bruselu nebo Berlíně), je ta služba - k ničemu. Jestliže ona služba označuje ty, kdo ona rizika vidí a varují před nimi, za "extrémisty", není ta služba jen neužitečná. Je škodlivá. Nasýtá se otázka, pro koho vážení špioni pracují - zda pro republiku a její občany (včetně občana prezidenta), nebo pro Ankaru, Rijád, Muslimské bratrstvo, bruselské dementy. A prezident má nejen právo, ale i povinnost, jít neschopné a možná zrádcovské službě po krku. Čočkaři mohou být rádi, že to dělá s humorem a mile.

Že se v následných mediálních útocích na hlavu státu ztrapňovali Piráti, Lidovci, ODS a novináři, to vem čert - jsme zvyklí. Ovšem to, co povídal Tomio Okamura ... je pod kritiku a je to horší, než jeho společná fotka s DemBlokem během babišiády. Cituji:

„Vyjádření pana prezidenta Zemana, který označil BIS za čučkaře, je nespravedlivým zjednodušeným hodnocením práce bezpečnostní složky, kde lidé dnes a denně riskují své životy v boji s organizovaným zločinem"
(zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/491364-zeman-pod-palbou-kritiky-kvuli-vyrokum-o-bis-tepou-ho-i-jeho-priznivci.html?fbclid=IwAR2h2dpqHkXULpYG_Er2fYlpmG8qX2q9rxNgdaEix75UlkJupSwKyEI8K04)

Slovo závěrem a moudrost odjinud

Máme tady prostě "válku tajných". Válku strašně důležitou, protože se v ní válčí o to, zda budou státní bezpečnostní složky pracovat v žoldu bruselského klubka zmijí, proti fiktivním nebezpečím ("zlý Putin") a - což je horší - proti statečným lidem, kteří se snaží zachovat v téhle zemi bezpečnost a svobodu. To vše totiž, nyní již prokazatelně, dělá BIS. Nebo zda budou skutečně chránit tuhle zemi a její občany, jako se o to snaží NCOZ.

Pro závěr blogu si vypůjčím jeden komentář z facebooku. Anonymizovaný nick "Ypsilon Nezard" zasadil celou válku tajných do širšícho, historicko-ideového kontextu.

Doplním, co hraje v "době kulturní revoluce" také významnou roli, to jest, do jaké míry jsou bezpečnostní instituce imunní vůči onomu neomarxistickému dlouhému pochodu institucemi. Je to modelově stejný rozdíl jako v USA mezi liberální levicí zideologizovanou CIA/FBI a např. vedením armády (u ní dnes již však jen do určité míry). Je to dáno v prvém sledu zideologizovanými VŠ, tj.vzdělanostním,"školním" a sociálním původem personálu (v armádě potomci farmářů a dělníků nezasažení ideologiemi z tamních vysokých škol, multikulturalismem, kritickou teorií - oikofobií, pocitem viny, islamofilií, genderismem...). U nás je BIS pod ideologickým vlivem (ve vedení a v analytických odborech - sic jazyková vybavenost, ale u objektivní znalosti historie a souvislostí již problém - lidé z FHS/FSS a poitických nevládek, prounijní agenda), ale u "neideologické" NCOZ odborný personál jiné složení, tzn. skuteční odborníci na bezpečnost, mezinár. terorismus, typově "zbraňaři", technici atp.

Autor: Martin Konvička, České Budějovice, ČR, 7.12.2018