2. led, 2019

MARTIN KONVIČKA: Novoroční Kubera

Je to jistě lepší předseda Senátu, než by bylo nějaké zjašené sluníčko, a je mi sympatický coby kolega nikotinista, ALE … 

… jeho slova, byť třeba zní sympaticky, jsou farizejská. Když mluví o mizející svobodě (a ruku v ruce s tím o "neslušné" diskusi na sociálních sítích), tak zapomíná, že reálná šéfka jeho partaje, Alexandra U., každou chvíli řve do světa o potřebě bojovat s fake-news, zatímco fejkový šéf jeho strany, takový ten profesor, chce mermomocí "patřit na západ", tedy do skupiny zemí, které se vrátily k otevřené cenzuře (Německo, Anglie, a další neototality). Proč se diví nasraným hlasům na soc. sítích, když lidé tam jsou cenzurováni, banování, nuceni vystupovat pod anonymními profily? Udělal něco proti "politicky korektním" webovým korporacím, které dnes mají větší mediální moc, než národní vlády a média? 

Nebo když mluví o úctě k manuální práci, řemeslům... Má veliký kus pravdy, ale peklo pro drobné podnikání nezačalo za Babiše, ale už dřív, za vlády Nečase a Kalouska, a jeho partaj drží basu s DemBlokem, tedy se stranami tak "elitářskými", jako je Top09. 

Hlavně mu ale nikdy nezapomenou (skoro zapomenutou) větu: "Připravím Teplice na islamizaci". Bylo to kdysi dávno, snad v Respektu, dohledat to neumím. Jako primátor svou úlohu svým způsobem splnil. Teplice jsou "luxusní" muslimská destinace, kde se léčí (a usazují, a podnikají) ti "lepší" dárečci z islámského světa. Tamní mohamedáni nemají zájem na napětí s místními lidmi, naopak jim dávají vydělat. Sami se snaží, aby s islámem nebyl zbytečný bordel v ulicích a parcích... Pro Teplice to je výhra - mohlo by to být mnohem horší!. Jenže ruku v ruce s touhle "voňavou" islamizací jdou všechny negativní jevy - jen na ně není tak vidět. Kdo asi tak jsou ty ne-arabské a jen zlehka zahalené služebné, které plně zahalený lázeňským klientkám tlačí kočárky a starají se o děti? Národnostně Malajsie nebo Filipíny, oficiálně snad "společnice" - což je v zemích okolo Zálivu decentnější výraz pro - "otrokyně". Kolem tiše jede pasáctví velmi mladých holek romského etnika, stejně jako propagace islámu na školách, kam chodí žákyně - všech možných etnik. Zjistit tyhle věci není nijak těžké, člověk ale musí opustit důstojnou pracovnu a vyrazit se ptát lidí. 

Na průsery je zaděláno, byť to zatím vynáší a byť by to mohlo být horší. A všechno začíná - jako ostatně vždy - nenazýváním věcí pravými jmény a hezkými řečičkami o prkotinách. 

Autor: Martin Konvička, České Budějovice, ČR, 2.1.2019
 
Zdroj: