24. úno, 2019

MARTIN KONVIČKA: Tommy RoBBinson & BBC: PROČ LHÁŘI PŘEŽIJÍ?

Házení špíny, vytrhávání z kontextu, skandalizace, očerňování, bohapusté lži. Normální praxe liberálně-demokratických "veřejnoprávních" médií, která nikoho zasvěceného nepřekvapí ani u České televize, ani u slavnější, kdysi prý důvěryhodné, BBC...

 

Hrdina britského antiislámu Tommy RoBBinson ( = Stephen Yaxley-Lennon, jak média nikdy nezapomenou podotknout) získal unikátní materiál ze zákulisí té instituce, týkající se jeho osoby. "Jen mu ukaž", "natřete ho" jsou ty nejmenší věci, které na sebe získal. Úplně nejlepší je despekt, který elitní reportéři z BBC - v tomto případě prezentovaní jistým J. Sweeneym, který vystupováním a fyziognomií nápadně připomíná našeho lžipátera Halíka - vyjadřují vůči "bělochům z dělnické třídy". Že je přirovnávají ke kanibalům je to nejmenší - diváka spíše zarazí, že jsou skutečně nefalšovaně překvapen, když někde nějakého potkají...

 

Takto výbušný materiál by BBC, ani jiné médium, samozřejmě neodvysílala. Robinson se zařídil po svém, svolal demonstraci přímo před budovu BBC (zbytky svobod v Anglii stále fungují - ve Francii by něco takového bylo nemyslitelné) a tam získané materiály pouštěl na obří obrazovce. Na záběrech z demonstrace vidíme desítky tisíc občanů. Lidí všeho věku a mnoha barev. Konsternovaní, zaražení, ale i jásající a vítající Tommyho "fotbalovým" bojovým popěvkem. Robinson je jejich hrdina - obyčejný kluk z dělnické čtvrti, který se proislámskému establišmentu postavil sám, doslova s holýma rukama, za své postoje je stíhán, šikanován a vězněn, a přece se nenechává zlomit. Nyní vyzval britskou veřejnosti, aby manipulační a prolhané BBC přestala platit televizní poplatky.

 

Média věnovala prakticky stejný prostor kontrademonstraci - hloučku imbecilů (buď velmi mladá kůzlátka, nebo penzisti, kterým špatné drogy v osmašedesátém nadobro vybílily mozek) s transparenty "Postavte se rasismu" a "Zastavte fašistu Tommy Robinsona". Známe je dobře i z našich demonstrací. Podobně jako u nás byli ti "antirasisté" (mohu-li soudit z publikovaných fotografií) do jednoho bílí, zatímco mezi "rasisty" byli lidé všech možných barev a vůní.

 

A ještě větší prosto věnovala média - obhajobě BBC. Prý "nic neprovedla", "dbá na objektivitu reportingu", je "terčem pomlouvačné kampaně" a reportér Sweeney "pronesl pár nevhodných poznámek, za které se omlouvá". A je to - žádný postih, žádný skandál. Představme si to vše v opačném gardu, kdyby některý politik mluvil jako o "kanibalech" … no, víme o kom.

 

Celý problém s BBC, a kdysi-velkou británií, spočívá v tom, že establišment dávno neplatí BBC za zpravodajství, objektivitu či hlídání demokracie. BBC je tam od propagandy. A vláda, stejně jako špičky společnosti, se s islamizací nejen smířily. Oni jí jdou vstříc. Bankéři sní o Londýnu jako o "centru islámského bankovnictví", exportéři vidí islámský trh, snobové vidí v islámu možnost, jak zkrotit chudé masy, monarchisté si možná představují obnovu "Spojeného islámského království", úchylové se vidí v harémech plných nezletilých děvčat a chlapeckých kastrátů. A všichni si namlouvají - protože jsou jednoduše blbí - že šejchové z blízkovýchodních pouští a snědí násilníci z no-go zón strašně moc touží po tom, dělit se o kořist s domorodými Brity.

 

BBC zkrátka plní úkol - lhát lidem, uklidňovat lidi, vytvářet falešnou realitu. Ten úkol činí dobře, v očích elit s ní nic neotřese.

 

Česká televize, která si v manipulacích a euro-islámském kurzu s BBC v ničem nezadá, je na tom prakticky stejně. Ani tam dávno nepomůže odhalovat pravdu - ta je zejména na "zpravodajském" kanálu ČT24 zapovězeným slovem. Rozkaz zněl jasně - lhát lidem a vytvářet falešnou realitu. Dokud "naše" ČT tento program plní, bude ji establišment krýt.

 

Osobně jen nechápu, s čím tuzemský establišment počítá. Británie má aspoň banky, které šejchové tu a tam potřebují, a tradiční kulturní vliv v zemích jako Pákistán. Je to sice slabota, ale zakládá to na iluze britských "mocných". Česko nemá nic z toho. Nebo si místní mocní vážně myslí, že si šejchové sednou na zadek z řepky - a budou se s tuzemskými králi o něco dělit?

 

Autor: Martin Konvička, České Budějovice, ČR, 24.2.2019
 
Zdroj:
 
 
 

https://www.facebook.com/thetommyrobinson/posts/1504035896399126