19. čvn, 2020

MARTIN KONVIČKA: RASISMUS ZNOVUVZKŘÍŠENÝ

Protože v poslední době dost sdílím či komentuji rasistickou pakárnu na "vyspělém západě", tzv. BLM, dlužím možná malinké vysvětlení...

Tedy, co mě na tom štve, je to VZKŘÍŠENÍ PRVOPLÁNOVÉHO RASISMU, byť s opačným znaménkem.

Od kolegy Jirky Bartáka si vypůjčím obrat, že ideálem, ke kterému západní společnost řekněme od 60. do 10. let směřovala, byla "společnost jako ze Star Treku". Tedy společnost, kdy lidé různých barev a tvarů existují spolu, jsou si vědomi svých krapet rozdílných talentů a sklonů, ale spolupracují na společném cíli, přátelí se, občas spolu i něco mají … tedy společnost multirasová, ale ne multikulturní. Byť kulturní zvláštnosti mohou existovat, nesmí jít proti společně respektovaným pravidlům.

Islám (jako ideál, ne jako realita) je taková multirasová a monokulturní společnost. Jenže tam je "společný cíl" apriorně mravně zlý - je jím zneužití nejniternějších a nejtajnějších lidských sklonů k nastolení hierarchické nadvlády hrstky vyvolených nad zotročenou masou, zejména nad nejzranitelnějšími členy společnosti.

"Vyspělá a kulturní západní společnost" řekněme 80-90. let mohla být konkurenčním ideálem - pokud by cílem bylo, vedle vědeckého poznání, ochrany odkazu předků atd., i "maximální dobro pro maximum lidí", starý to ideál anglosaských liberálů.

Jenže tu společnost západní leftardi, a nikdo jiný, v poslední dekádě pohřbili. Nejprve poklonkováním islámskému barbarství, nověji pak znovunastolením rasové hierarchie, tentokrát s bělochem na konci potravního řetězce. Zničili tak práci generací, které usilovaly o skutečnou rovnost, respektive "barvoslepost" - takový Martin Luther King, kdysi idol liberálů, by dnes byl označen za kolaboranta s "rasistickými" bělochy. Žel, starou křivdu neodstraníte novou křivdou a žel, jednou nabídnuté lákadlo rasové nadvlády se těžko odvolává. A opravdu to nebyli černí lidé, kdo rasovou kartu vytáhl jako první. Zpátky to půjde těžko.

Je mi z toho divně, jsem naštvaný, dělám si za to z leftardů legraci a fakt je za to nemám rád. Což je asi tak všechno, co s tím nadělám.

Autor: Martin Konvička, České Budějovice, ČR, 19.6.2020