19. lis, 2020

MARTIN KONVIČKA: VÁNOČNÍ REQUIEM & POLITICKÁ MRTVOLA BABIŠ

Léta se komentátoři ze všech představitelných stran ptají, co zlomí krk premiérovi, kterého jeho ministři nazývají "Debil"...
 
Ještě v létě by nikdo netušil, že to bude virová pandemie, kterou na jaře - vzdor nešťastnému ansámblu zpívajících ministrů zdravotnictví, indolentních hlavních hygieniček a podobných tragických postaviček - jeho vláda bravurně zvládla. 
 
Jenže zde máme 6 000 zbytečných mrtvých na konci Listopadu, a ze všech stran volání po předvánočním uvolnění opatření - v situaci, kdy nefunguje vůbec nic, personál nemocnic pracuje již třetí měsíc v nadlidském zápřahu, a teprve začíná to správné infekční počasí. Samozřejmě se i nyní může stát zázrak, ale zázraky se dějí vzácně a pokud se tentokrát nestane, máme k dnešnímu dni (19. listopad 2020) na 108 000 nedořešených případů. Tedy 10 000 mrtvých čekajících "v pořadníku" (při zjednodušeně uvažované úmrtnosti 1% z dosud neuzdravených). 
 
16 000 zbytečných nebožtíků v desetimilionové zemi je dost na pád kteréhokoli politika. Babiš je již dnes, politicky vzato, stejná mrtvola, jako četní dědečkové a babičky na plicních ventilacích. Jen ho nebude oplakávat tolik lidí. 
 
Jenže volby jsou až na podzim. Dovedu si představit, že to vyvolává vrásky na čele stragégům z tábora anti-Babiš. Protože po zimě přijde jaro (pokles náchylnosti k respiračním onemocněním, zlepšená imunita), a může přijít vakcína, nebo pokroky v léčbě, a cokoli z toho umožní Babišově propagační mašinérii začít se tvářit jako vítěz, který epidemii zvládnul. A český volič, jak známo, je tvor, který se rád nechá obelhávat. Pro tábor anti-Babiš by to znamenalo prohru. 
 
Proto ten tlak na rychlé "rozvolnění", a tudíž akceleraci epidemie. Všimněte si - pochází od minoritních stran DemBloku (jako chladnokrevní vrazi tentokrát vystupují Lidovci), ale přidala se i donedávna střízlivá média - zejména Seznam a Novinky předvedly ukázkový obrat. 

Pokud se vinou předvánočního rozvolnění z 15 - 20 000 nebožtíků vyrobí nebožtíků třeba dvojnásobek, Babiš ztratí jakoukoli šanci zvrátit hru. A kdo ví, při takovém tempu "důchodové reformy" by se mohlo podařit shodit jeho vládu dřív a volit na jaře. To budou "Vánoce s prázdnými židlemi" v živé paměti. Zatímco do podzimu může Babiš něco uhrát, do jara neuhraje nic. 
 
Pokud se Vám to zdá příliš cynické, tak vězte, že to není o nic cyničtější, než bylo Babišovo váhání zavést opatření během kritického měsíce září. Je to jen - vychytralejší. Zatímco za zářijové váhání nesl plnou odpovědnost Babiš (a prohrálo mu to vlády v krajích), za zimní rozvolnění budou odpovědní opoziční politici všeho druhu - ti národovečtí, i ti globalisticko-probruselští. Jenže to společně svedou na Babiše, umyjí si nad ním ruce. 
 
Napsal jsem "vychytralejší", nikoli "chytřejší", protože ať po Babišovi nastoupí jakákoli garnitura, tak zdědí demoralizovanou, smutnou - zchudlou zemi. DemBloku to zjevně nevadí, ti plní úkoly. "Patrioti" jedoucí na rozvolňovací vlně pak jsou jen užitečnými idioty svých nepřátel. Ale na to jsme zvyklí. 
 
Autor: Martin Konvička, Jižní Čechy, ČR, 19.11.2020
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!