18. dub, 2021

MARTIN KONVIČKA: VRBĚTICE & TAŽENÍ NA RUSA

Podívejme se na "válku s Rusem" očima amerického šachisty...

Ne slintaly Bidena, ten je rád když trefí na nočník, ale "kolektivního Bidena", který tomu chudákovi ten nočník přistrkuje. Rusové jsou sice lepší šachisté, ale i v USA občas někdo tuší, jak táhne která figura - a tento "kolektivní Biden" současnou hru rozehrál. 

Američtí jestřábi vědí zhruba tohle: (1) Ekonomická i mocenská váha USA ve světě setrvale padá, země chudne, nijak jim nepomohl nezvládnutý Covid ani doutnající rasový konflikt doma. (2) Trump se ten pád pokusil zastavit, ale protože to byl Trump, tak jeho řešení - celní ochrana domácí produkce, podpora chudých vrstev, deeskalace na Blízkém východě - nepřipadají v úvahu. Žádný leftard nechce být jako Trump. (3) Z NATO se stala hurvínkárna: Členské země neplatí do společné kasy, Turek si válčí na vlastní pěst, hranice Turka s Řekem se od té na Donu liší jen slaností vody, ve Středomoří si Němec, Ital, Řek a Francouz vytvářejí na vlastní pěst koalice zaměřené proti sobě navzájem, nejmocnější evropský člen, Německo, vyzbrojuje infanteristy násadami od košťat. (4) Rusko, které se svým územím a surovinami ustálo západní sankce a naopak z nich vyšlo posíleno, už přes 5 let vede regulérní (byť "proxy") poziční válku v Doněcku, aniž by jeho ekonomika strádala; v Sýrii předvedlo, že je schopno efektivních zámořských misí; a konečně přezbrojuje armádu tak, že za pár let může jít celá výzbroj US Army+Navy+AirForce do šrotu. (5) Pak je tady EU – v podobném rozkladu, jako USA, ale část její produkce je pořád konkurenceschopná (a to i v Číně!) a pokud se bruseli podaří islamizovat, může vytvořit nebezpečný blok s částí arabského světa – čímž by USA byly zcela nahrané (domorodé evropské obyvatelstvo a kultura taky, ale na ty sere Bílý tesák).

US šachista nejspíš usoudí, že potřebuje oslabit Rusa a vázat jeho síly (Doněck nestačí!), podrazit západoevropskou ekonomiku (hospodářská soutěž ani "ekologické" sabotážní agendy nestačí), semknout státy NATO proti společnému nepříteli, a prodávat zbraně (nic jiného už vyvážet neumí). 

Jadernou konfrontaci s Rusem ale nechce. Nebyla by válkou, ale popravou "euroatlantické civilizace". Rus by trpěl taky, ale v Rusku mají kryty, jódové tablety a polní nemocnice, kdežto USA a EU musí i blbé roušky dovážet z Číny. Navíc se při jaderné válce blbě uzavírají předražené kontrakty na vrtulníky a bojová vozidla. 

Ideálním řešením je, nechat bojovat nečlenské země NATO, tedy Ukrajince, jenže ti se sotva zmůžou na ten Doněck (a Rus je na ně už zvyklý). Chce to rozšířit pozemní poziční frontu, a nechat krvácet těch pár nejaderných členů NATO, kteří mají armádu, a taky historickou pifku na Rusa. Tedy určitě Polsko (ti mamlasové, ač je máme rádi, se na Lemberg, Kamenec Podolsky i Kiivskou Sič celí třesou), Rumunsko (ti na Moldávii a Oděsu uslyší vždy), Turka (klidně pod azerskou, tedy nečlenskou, vlajkou) a nejspíš i Pribaľtiki. 

Táhlá poziční válka na ruské hranici by:

- umožnila nekonečný kšeft pro americké zbrojovky, ale i školící střediska, dodavatele proviantu, propagandistické neziskovky, atd. atp. 

- současně by oslabila západoevropské koncerny – Lidl Talinn nebo Tesco Lublin by asi neměly moc kšeftů, když by byly rozstřílené na prach, drahých aut se do válečných zón taky moc neprodá

- donutila "nebojující" evropské členy NATO celou tu srandu platit

- možná (mohou si myslet) oslabila pnutí typu řecko-tureckého

- umožnila zatočit s domácí opozicí všeho druhu 

- uplatnila a zabavila armády "migrantů", tedy mladých kluků ve vojenském věku, kteří momentálně dělají jenom bordel (a stojí prachy) 

Ukroši takovou válku již vedou, Poláci jsou na ni celí žhaví. Problém je samozřejmě "blízké zázemí" – Česko, Maďarsko, ale i Rakousko, Chorvatsko nebo třeba Řecko. Ty je třeba přivézt ke spolupráci cílenými psy-op operacemi, což se momentálně děje. 

Pro "Brusel" může být celá partie zajímavá jednak proto, že jsou blbí a jednak proto, že i oni by rádi zatočili s opozicí a sjednotili „evropský národ“ společně prolitou krví. To se jim nikdy nepodaří, takový efekt jen rychlé a vítězné války, ale zrovna brusel nemusíme z přemýšlení opravdu podezírat.

Pokud je moje úvaha správná, můžeme čekat roztažení doněcké fronty od Kavkazu k Baltu. Zpočátku to asi nebude fronta souvislá, spíš změť výpadů, ostřelování a provokací, které ale brzy skoncují s tím slavným "mírem, který nám dala EU". 

Další vývoj už je čirá spekulace, spíš upozorním na některé aspekty: 

- Jakmile by kdokoli pronikl kousek na ruské území, Rus neodpoví jaderně, ale normálně zabere země bývalého východního bloku, snad vyjma "NDR". Bude to pro ně špacír, na něco jako odpor narazí možná v Polsku. 

- Válka na našem území by byla dlouhá, protože Rus ví, že za Odru či Krušné hory nesmí. "Kolektivní Biden" nepůjde do atomové války kvůli Brnu nebo Poznani, ale kvůli Berlínu či Mnichovu by do ní šel. 

- Z ruské strany by to vnímali jinak. Polsko je pro Američana "daleké předpolí", ale třeba Smolensk je předměstí Moskvy. Takže jakýkoli skutečný průlom na východ by znamenal nukleární Armagedon – a zcela správně, takto by na místě Rusů postupoval každý. 

- Nejen v naší zemi, a nezávisle na tom, na které straně fronty bychom zrovna byli, by nejspíš nastala bratrovražedná válka. Nemusela by zprvu mít podobu otevřeně ozbrojených střetů, ale bylo by to hnusné a nakonec by skutečně rozhodovalo, která strana naštosovala víc zbraní a střeliva. 

- Středovýchodní Evropa by se stala rejdištěm džihádistických bojůvek. Takzvaných "uprchlíků" je v západních a jižních lágrech plno, pro NATO/EU to je zásoba živé síly, nejspíš věří na "sbratření ve zbrani při obraně liberální demokracie". Na Ukrajině už dávno operují. Představa, že by si takové bojůvky nerozjely i vlastní agendu, je samozřejmě naivní.

Autor: Martin Konvička, České Budějovice, ČR, 18.4.2021


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!