PETR HAMPL

10. kvě, 2021

50 tisíc korun pokuty za reklamu, kde je zobrazena polonahá žena...

(se zakrytými choulostivými místy!), aniž by to mělo vztah k propagovanému produktu. K tomu feministické bláboly o podpoře stereotypů, vnímání žen jako sexuálních objektů bla bla bla.

Nejde o to, jestli s tím souhlasíme. Jde o to, že nejvyšší správní soud si docela obyčejně vymyslel nový zákon! Žádný zákon ani žádný prováděcí předpis nezakazuje lascivní reklamu. Kdyby to někdo přinesl do parlamentu, neprošlo by to. Kdyby to někdo předložil v referendu, bylo by to zamítnuto. Tak partička neziskovkářů a aktivistických soudců prostě předstírá, že takový zákon existuje. Takové společenské zřízení je v učebnicích nazýváno despocií.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 10.5.2021
 
Zdroj:
 
https://www.penize.cz/podnikani/425367-pokuta-za-sexistickou-reklamu-soud-vydal-prelomovy-rozsudek
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!
 

 

25. dub, 2021
Brambory po třech korunách za kilo...
 
Za to je běžně kupují supermarkety, a potom nám je prodávají za třicet korun. Letos ale nechtějí platit ani ty tři koruny. Zisky přece musí meziročně růst, jinak by je zahraniční šéfové nepochválili. Tak to zemědělci prodávají přímo. Po těch třech korunách. Ve skladu agrární komory v Horních Počernicích jsem nakoupil 200 kilo a rozvozil to příbuzným a přátelům.
 
AGRÁRNÍ KOMORA:
 
Ve čtyřech velkoskladech v ČR je možné nakoupit brambory za minimální cenu 3-4 Kč/kg. Do těchto velkoskladů brambory běžně vozí i menší producenti. Je nutné počítat s tím, že brambory v pytlích jsou po 25 kilech.
Kde lze kvalitní brambory zakoupit?
 
• PRAHA
Lukavecká 1732 (příjezd z ul. F. V. Veselého, areál Pragorent), Praha 9 –⁠ Horní Počernice
Telefon: 725 779 417
• HRADEC KRÁLOVÉ
Bratří Štefanů 987, Hradec Králové
Telefon: 725 970 272
• FRYČOVICE
Fryčovice 606 (okres Frýdek-Místek)
Telefon: 558 422 214
• HORNÍ CEREKEV
Havlíčkova 490, Horní Celekev (okres Pelhřimov)
Telefon: 721 754 522
 
Sklady nejsou jediným místem, kde můžete koupit brambory za nízkou cenu. Za nákladovou cenu se budou prodávat i v síti prodejen RYNEK – místo plné chutí.
 
Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 25.4.2021
 PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!
24. dub, 2021

Policista Derek Chauvin byl uznán vinným z vraždy Georga Floyda...

Vlastně se to dalo čekat. Nebyl to jen soud nad jedním policistou. V Minneapolis byl vynesen rozsudek nad americkou demokracií. Spojené státy Americké přestaly být zemí, kde soudy garantují spravedlnost a nestranné posouzení případů.
 

Příčinu v pozadí je dokončení gigantického přesunu moci. To, co bylo dříve chápáno jako porucha a označováno jako hrozba, to se stalo novým normálem. Všeobecně akceptovaným novým normálem.

  • Zmizel onen neutrální stav, kterému se někdy říká „vláda zákona“, a který fakticky spočívá v tom, že se různé skupiny navzájem hlídají, aby nikdo nezneužíval moc nad přijatelnou míru.
  • Už vůbec to není tak, že by rozhodoval lid.
  • Někdo ještě doufá, že vše řídí nějaký zlosyn jako v bondovských filmech, ať už má na klíně bílou kočičku nebo ne. Nebo aspoň, že nějaká tajná komise odhlasovala, že Derek Chauvin má být odsouzen. Ale ve skutečnosti je to ještě mnohem horší. Vládne dav. Agresivní iracionální dav. Dav složený z příslušníků nové aristokracie – členů představenstev, jiných vysokých manažerů, velkých vlastníků, politiků, univerzitních profesorů, intelektuálů a dalších.

Dav vyjádří, jaký chce rozsudek a soudci se přizpůsobí. Případně se přizpůsobí porota. Ostatně, nedávno jsme to viděli v případě prezidentských voleb. Jedna strana nashromáždí řadu dokladů o nesrovnalostech a podvodech, a dožaduje se projednání svého případu. Minimálně třetina Američanů je přesvědčena, že volby byly zfalšovány. Ale aristokratický dav křičí, že se tím soud nesmí zabývat. Nejvyšší soud se tím tedy – bez jakékoliv zdůvodnění – odmítne zabývat. Nemá to žádný právní důvod. Skutečným zdůvodněním rozsudku je to, jaký teror by rozpoutali ti, kdo jsou u moci, kdyby byl rozsudek jiný.

Přesně to se odehrálo v Minneapolis. Během procesu nebyly předloženy žádné důkazy. Pořád ještě se nabízí možnost, že Georg Floyd zemřel na předávkování drogami, a že by byl zemřel, i kdyby se ten den s žádným policistou nesetkal. Měl v sobě trojnásobek toho, co bývá označováno za smrtelnou dávku fentanylu.

Obžaloba postupovala jinak. Zaplavila soudní síň emocemi a politickými prohlášeními. A dav nových aristokratů dával jednoznačně najevo, že pokud soud nevynese požadovaný rozsudek, přijde vlna drancování, rabování, zapalování budov, a asi i zabíjení. Státní orgány dávaly najevo, že policie tomu nebude bránit. Drancující mohou počítat spíše s podporou justičního aparátu. Výzvy k rozpoutání vlny násilí zaznívaly i od kongresmanů vládnoucí strany.

Soud se tedy podřídil a vydal požadovaný rozsudek.

Když se hroutí země, hroutí se i soudnictví. To konec konců, vidíme i u nás.

Prakticky to znamená, že každý policista, který bude mít tu smůlu, že mu při zatýkání zkolabuje zfetovaný pachatel, stráví zbytek života ve vězení.

A ještě něco. Ukazuje to, jak nesmírně naivní je představa, že demokracie přináší určitou míru chaosu a nebezpečí, zatímco v diktaturách se lidé mohou cítit bezpečněji (i když jsou méně svobodní). Americký příklad ukazuje něco úplně jiného. Nastolení tyranie neznamená více bezpečí, znamená to méně bezpečí. Dilema mezi svobodou a bezpečností ve skutečném životě neexistuje.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 24.4.2021

Zdroj:

https://www.petrhampl.com/rozsudek-chauvin/


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

20. dub, 2021

Martin Konvička kdysi pronesl skvělý postřeh, že hloupost je povinným rysem současné mainstreamové propagandy...

Čím hloupější, tím lepší. Ono to totiž umožňuje vyjadřovat loajalitu. Když nadřízená moc prohlásí něco chytrého a vy to akceptujete, to ještě není žádná zásluha. Ale když okázala vyjadřujete víru v něco šíleně hloupého, to jste pašák. Demonstrujete, že je na vás spolehnutí. Jste solidní součástka ve stroji. Kandidát na povýšení.

Jenže ono to má i druhou stranu. Propagandisté si odvyknou dělat takovou propagandu, který by byla aspoň trochu uvěřitelná. Ty lži jsou hloupější a hloupější.

Třeba Andrej Babiš. Prý nám nějaký sklad, co před lety vybuchl, vyhodili do vzduchu ruští agenti. Takové tvrzení je samo o sobě nedůvěryhodné, protože příliš dobře zapadá do načasování diskuze o očkovací vakcíně a zakázce na dostavbu jaderné elektrárny. Ale budiž, i nepravděpodobné náhody se občas stávají. Jenže ono to nestačí! Premiér k tomu ještě musel připojit, že to provedla stejná dvojice agentů, jaká se pokusila otrávit Skripala nefungujícím novičokem. Pat a Mat ruské rozvědky.

Andrej Babiš s tím navíc přišel v době, kdy celý svět ví, že případ Skripal byl od samého začátku vylhaný, a že tam k žádnému pokusu o zabití agenta nikdy nedošlo. To je stejné, jako by si před televizními kamerami vylil na hlavu nočník plný chcánků. Veřejně se ponižuje, aby ukázal loajalitu.

Znovu cituji Martina Konvičku. „Když “nám zabili Ferdinada”, fakt tam ležel, mrtvej, a vedle Gavrilo s revolverem. Když vystříleli Gliwice, tak navlékli esesáky do polských uniforem a vysílačku vystříleli.“

Dokážeme si představit, že by premiér předvedl kamerové záznamy, satelitní záznamy, svědectví účastníků, seznam pasažérů letadla, odhalený záznam šifrované komunikace… každý z těch „důkazů“ by mohl být padělaný, ale oni se ani nepokusili! V následujících týdnech se něco možná objeví, ale pachuť neobraného zpackaného podvodu už zůstane. Asi jako při amerických volbách, kdy falšování hlasů prováděli přímo pod bezpečnostní kamerou, a neobtěžovali se vymazat záznam.

Vládne nám režim, který neumí už ani zfalšovat špionážní aféru.

Tahle trapná scénka je zároveň Babišovou politickou sebevraždou. Slíbených 300 tisíc vakcín, které měly dorazit ještě během dubna, nikdy nepřijdou. Západní spojenci se na Babiše okázale vykašlou. Očkovat se nebude, opatření nebudou fungovat, země se bude dál propadat do chaosu a vítězství Pirátů a Demobloku bude drtivé. Teď už nejde o to, jestli budou sestavovat vládu, ale o to, jestli dosáhnou ústavní většiny. To by jim umožnilo například zrušit přímou volbu prezidenta.

Nejde totiž jen o problémy ANO. Ve stejnou dobu páchá sebevraždu KSČM a SPD předvádí okázalý nezájem stát se silnou stranou.

Nezapomínejme, že Andrej Babiš nemůže čekat klidný odchod ze scény. Do jeho vylíčení jako hlavního zloducha už bylo nainvestováno příliš mnoho. Do konce života ho čekají popotahování a soudy, možná přijde o majetek, a nakonec bude rád, že neskončí ve vězení.

Proč se k tomu nechal Andrej Babiš přesvědčit? Drželi mu pistoli u hlavy? Drželi Moniku v nějakém temném sklepení a hrozili, že jí budou mučit? Obávám se, že je za tím jen zbabělost a neschopnost čelit nátlaku. Že stačilo pár hodin tvrdšího tlaku a sesypal se. Konec konců, co můžeme čekat od někoho, kdo své impérium vybudoval jen intrikováním a podplácením, a kdo nikdy v životě neprošel přímým střetem s aspoň stejně silným soupeřem.

Smáli jsme se zbabělému Nečasovi. Teď máme ještě zbabělejšího Babiše. A obávám, že Babiš je ještě hrdinou, ve srovnání s premiérem Bartošem.

Někdo může mít pocit, že jsme příliš malá země, že tlak Westinghousu je příliš silný, a že se s tím nedá nic dělat. Omyl! Maďarsko a Rakousko jsou stejně malé země, a na ně to nefunguje. Že američtí investoři ovládají i české tajné služby? Babiš měl čtyři roky, aby v nich provedl potřebné změny. Mohl počítat s jednoznačnou podporou prezidenta. Přesto je velezrádce Koudelka dosud šéfem BIS. Jenže se vyhýbal čelnímu nárazu. Jak trumpovské!

Babišova politická sebevražda není sebevraždou vojevůdce po prohrané bitvě. Není aktem cti. Je aktem ubohosti. Poražený se musí před smrtí veřejně ponížit. Jenže Andrej Babiš nebyl poražen. Ponižuje se bez boje.

V tom je typickým představitelem současné západní civilizace.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 20.4.2021

Zdroj:

https://www.petrhampl.com/hlupe-lzi/


 

PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

13. dub, 2021

520 nebezpečných slov o  prosazování absurdností a logickém myšlení...

Většina čtenářů asi nezaznamenala, že nepřeberný dav diskriminovaných se rozrostl o další skupinu. Jsou to ti muži, co se cítí ženami (ať jsou kastrovaní nebo ne), a kteří zjistili, že normální muži nejsou ochotni s nimi provozovat erotické aktivity. Možná někoho přinutí, aby je oslovoval ženským jménem, ale aby někdo s takovou bytostí vlezl do postele… fúúúj.

Boj proti diskriminaci se tedy rozbíhá. Zatím jsou „jen“ vylepovány plakátky (viz níže), vycházejí články o tom,„jak odstranit z našeho randění transfobii“ a formují se neziskovky. Pak budou následovat granty, pak povinná podniková školení o výhodách chození s transkou… a nakonec komise, kam bude člověk zván a kde bude muset prokázat, že odmítnutí sexuálního návrhu bylo dáno něčím jiným než předsudky. A při povyšování se bude přihlížet i k zásluhám v této oblasti.

Ano, takhle to bude postupovat. Vědí i ti, kdo vám dnes budou tvrdit, že je to výmysl. Stejně dobře jako já to ví šéfredaktor Respektu, funkcionáři Pirátů, Marek Wollner a všichni další. Jak se to rozběhlo, už není cesty zpět. Otázkou už zůstávají jen detaily a načasování.

Co dalšího může přijít na řadu dále? Cokoliv! Naprosto cokoliv! Je možné, že po benzínu dojde i na zákaz elektromobilů a nastane povinný přechod na šlapací autíčka? Samozřejmě, že to je možné! Není vyloučeno, že to zrovna dnes nějaké aktivistu napadne. Nebo ho to napadne příští týden. Nebo příští rok. A pak se věci dají do pohybu.

Zkrátka, ocitli jsme se ve světě, kde o žádném nesmyslu nemůžeme říct „tohle nezačnou prosazovat“ nebo „tohle nezavedou“. Neexistuje žádný filtr. To neznamená, že by existoval nějaký seznam nejhorších ničemností k prosazení. Ale podmínky jsou nastaveny tak, že pokud to někoho napadne, tak to bude uvedeno do života.

Lhář a manipulátor Jan Cemper (který je zároveň samozvaným strážcem pravdy) nedávno napadl Ivana Davida, když doktor David upozornil na riziko zákazu hrášku a zelí. „Je to absolutní nesmysl,“ tvrdí Cemper a pokračuje. „Evropská unie rozhodně nejedná o zákazu pěstování těchto potravin.“ Opravdu Jan Cemper vznesl dotazy na stovky kanceláří, odborů a pracovních skupin, odkud by takový zákaz mohl vzejít? Opravdu dostal z každé ujištění, že o ničem takovém neuvažují? Samozřejmě, že ne! Cemper si tu informaci prostě vymyslel. Kdyby to byl poctivý člověk, napsal by následující:

„Nevíme o žádném konkrétním projektu, v rámci kterého by byl připravován zákaz hrášku nebo zelí. Ochrana proti toxicitě může být řešena úplně jiným způsobem než zákazem těchto plodin.“

Jestli má kdo jaké úmysly nebo jestli takové úmysly pojme v budoucnu, to nemůže být předmětem „vyvracení hoaxů.“ Vyvracení blbostí může spočívat třeba v tom, že až někdo bude tvrdit, že předsedkyně Ursula musela Erdoganovi čistit boty, tak lovec hoaxů vysvětlí, že pro ni pouze neměl židli. Nebo, když někdo bude tvrdit, že ve Schwabově knize Velký reset se mluví o povinném vegetariánství, je možné to vyvrátit s tím, že otázka vegetariánství tam vůbec není zmíněna. Ale to všechno se týká faktů o něčem, co už proběhlo.

Každý, kdo tvrdí, že EU nezavede to či ono, je podvodník. Nikdo z nás to nemůže vědět. Je možné z různých důvodů usuzovat, že vývoj půjde jinudy. Já si kupříkladu myslím, že s rušením hotovosti to nebude tak žhavé prostě proto, že i členové představenstev a vysocí úředníci potřebují kupovat kokain a platit za hotely s milenkami. Ale mohu se mýlit. Právě o takových věcech by měla být debata.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 13.4.2021

Zdroj:

https://www.petrhampl.com/konec-hoaxu/


 

PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!