18. zář, 2017

PETR HAMPL: POZNÁMKY K DALŠÍM MUSLIMSKÝM ÚTOKŮM V BRITÁNII

Islamisté minulý týden odpálili ve Velké Británii dvě bomby a provedli pár menších útoků. Politici se k tomu už ani nevyjadřují, je to prostě běžná součást společného života s muslimy. Média věnovala pozornost hlavně tomu, zda Donald Trump na twitteru pachatele neurazil. Já nicméně upozorním na dvě jiné události, které obraz doplňují.

Jiný 17letý muslim ve Velké Británii zavraždil svou matku za to, že nebrala islám dost vážně.  Generační konflikt uvnitř islámské komunity je stále zřejmější.  Zatímco padesátníci jsou ochotní čekat, až islámská populace v Evropě převládne svou vysokou porodností, jejich synové obdivují Islámský stát, chtějí šariu hned a touží zabíjet nevěřící. Takže když čteme, že každý čtvrtý západoevropský muslim podporuje bombové útoky, je dobré rozumět, že mezi mladými je to každý druhý.

Víte, kolik lidí zapojených do velkého bombového útoku v Manchesteru je ve vězení? Ani jeden! Policie všechny propustila a nevznesla proti nim obvinění. Myslel jsem, že je to hoax, ale skutečně jsem tu zprávu našel v britských novinách. Stejně je tomu s minulými atentáty v centru Londýna. Britská policie už se zdráhá zatýkat i usvědčené teroristy – tak daleko došla politická korektnost. 

Pokud máte pocit, že českých zemí se ten problém netýká, tak si vzpomeňte na počmárání sochy na Karlově mostě. Kdyby kterýkoliv Čech nasprejoval nápis na mešitu, napaří mu rasistické ohrožování skupiny obyvatel a půjde do vězení. Když muslim posprejuje katolického svatého, česká policie akceptuje vysvětlení, že chtěl sochu vlastně vylepšit. Naprosto stejný trend jako v Británii! Policie s touhle mentalitou raději vyklidí teroristům pole, než by riskovala obvinění z xenofobie.  Řadoví policisté to mohou vidět jinak, ale oni nerozhodují.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 18.9.2017

zdroj:

http://petrhampl.com/