4. říj, 2017

PETR HAMPL: CO ŘÍKAJÍ BETONOVÉ BLOKY?

Francouzi si už zvykli na každodenní islamistické útoky v ulicích, Češi si zatím zvykají „jen“ na betonové zátarasy hyzdící nejkrásnější historická místa v Praze. Jejich instalace nevyvolala téměř žádnou diskuzi.

Přitom ji vyvolat jednoznačně měla. Je totiž jen několik možností, co to může znamenat, a všechny jsou špatné.

  1. Žádné nebezpečí nehrozí. Potom magistrát vyhodil peníze z okna a ještě poškodil vzhled nejchráněnější památkové zóny v zemi. Někdo by tedy měl být volán k odpovědnosti.
  2. Nebezpečí hrozí. Potom to ale znamená, že nám naši politici lžou.

Je těžké si představit, že by nějaký arabský mládenec z Německa sebral dodávku, dojel do Prahy, kde nikdy nebyl, sám našel Staroměstské náměstí atd. Pokud někdo počítá s možností atentátu, počítá také s tím, že místní islámská komunita poskytne atentátníkovi podporu. Mezitím se v MF Dnes objevila informace o tom, že mešita v Praze na Černém Mostě je centrálou Muslimského bratrstva. Občany to nezarazilo, nejspíš proto, že nevědí, že Muslimské bratrstvo je džihádistická organizace tak radikální, že je ve většině arabských zemí postavena mimo zákon. Ale česká vláda s tím problém nemá.

Jenže pokud nebezpečí opravdu hrozí, pak jsou betonové bloky na Staroměstském náměstí směšné. Existuje 100 jiných způsobů, jak zaútočit a zabít hodně lidí. Navíc narvaných náměstí a trhů jsou po republice stovky, většina zůstává naprosto bez ochrany. A pokud někdo věří tomu, že tajné služby mezitím honí potenciální teroristy, tak ať si připomene, že česká justice nemá odvahu zavřít ani přistiženého pachatele pokusu o znásilnění, pokud se jedná o muslima. Jak bychom mohli věřit, že bezpečnostní síly budou zasahovat preventivně!

Zkrátka, politici hodili obyvatele přes palubu a doufají, že k atentátům dojde až po volbách, kdy už ponese odpovědnost někdo jiný.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 4.10.2017

zdroj:

www.petrhampl.com