12. říj, 2017

PETR HAMPL: RVAČKA V LOUNECH - DOUFEJME, ŽE NE POSLEDNÍ

Na sociálních sítích běží záznam situace z Loun, kde romský školák nabančil dvěma gádžovským školákům. Je kolem toho spousta povyku, maminky píšou hysterické statusy a prý to má dokonce řešit policie. Vina je tentokrát čistě na gadžovské straně.

Byly doby, kdy to chodilo tak, že kdyby s tím ti kluci přišli domů, dostali by ještě pár facek od svých otců. Byli jste dva na jednoho a dostali jste nařezáno? Jste baby! Nic než baby! Možná to bylo v něčem přehnané, ale to nic nemění na selhání rodičů obou lounských kluků. Napadení téměř jistě nesportují a zcela jistě se neumí prát. To přece není v pořádku! A ta zbabělost! Když je kamarád napaden, školák se mu nesnaží pomoci, ale dá se na útěk. To by bylo těžko omluvitelné, i kdyby útočila 20členná banda. A tady byl agresorem jeden kluk podobného věku.
Jak ti kluci tráví čas? Do jakých oddílů chodí? Na jaký svět je jejich rodiče připravují? Dnes jsou snadnou kořistí cikánského grázla, ale rostou do doby, kdy se budou setkávat s muslimskými bandami. Čekají, že to bude snazší? Pokud budou stejní  až vyrostou, nemůžou se divit, že si holka raději vybere bojovného černocha. Jejich rodiče by měli tomu Romovi dát stokorunu za včasné probuzení a cenné ponaučení.

Zbabělost a neschopnost postavit se na odpor – to nejsou vrozené a neměnné rysy. Jde o to, jaká povaha se buduje a jaké vlastnosti se podporují. Jestli jejich rodičům opravdu záleží na tom, aby z nich vyrostli dobří, čestní a stateční mužové, tak zajdou na policii a požádají o zastavení stíhání cikánského spolužáka. Své syna pak přimějí, aby začali pořádně cvičit a trénovat a aby to násilníkovi do roka vrátili i s úroky.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 12.10.2017

zdroj:

www.petrhampl.com