14. led, 2018

PETR HAMPL: Prezidentská volební poznámka

Prezident Zeman nastupuje do své poslední bitvy. Do nejtěžšího a nejdůležitějšího boje svého života, protože tentokrát nejde o jeho kariéru, ale o přežití jeho národa. Stůjme při něm. Podporujme ho. Nedejme svou zemi kolaborantům lacino.

A k vlastním výsledkům prvního kola.

Miloš Zeman dosáhl 38% a vlastenci jsou v depresích. Kdyby udělal 45%, byli bychom nadšení. Přitom to fakticky není tak velký rozdíl. Nemělo by tedy uniknout následující:
1) Zatímco před pěti lety vyhrál Zeman první kolo o 1%, dnes vyhrál rozdílem třídy.
2) Do druhého kola se půjde stylem "všichni proti Zemanovi," ale tak tomu bylo už před 5 lety.
3) Styl "všichni proti Zemanovi" fakticky fungoval už v prvním kole, většina hlasů pro Drahoše jsou protizemanovské hlasy z nouze. 
4) Zatímco před pěti lety byla drsně proti Zemanovi veškerá média, tentokrát je to o něco vyrovnanější.
5) Schwarzenberg měl silnou schopnost mobilizovat obě strany, Drahošova schopnost mobilizovat je nulová.

Závěr: Zeman má našlápnuto na vítězství, ale čeká ho hodně těžký boj. V podstatě jde o to, zda se podaří dostat lidi k volbám. V následujících týdnech se nám budou snažit média vsugerovat, že volby jsou výhradně o úsměvu prezidenta, protože důležité věci beztak nemůžeme ovlivnit (imigrace, islám, životní úroveň, svoboda projevu, samostatnost, přežití českého etnika). Nenechme se tím zblbnout.

Přichází dny, kdy může rozhodnout osobní aktivita každého vlastence. Rozesílejme, oslovujme, mluvme s lidmi ve svém okolí. Každý hlas může rozhodnout.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 14.1.2018

Zdroj:

http://petrhampl.com/