17. led, 2018

PETR HAMPL: 3 Glosy

Rozkrádání nebo podpora investic? Záleží na tom?

Až budete někdy s rozhořčením vzpomínat na skutečné nebo domnělé rozkrádačky první poloviny 90. let, připomeňte si, že každý den (!) odchází do zahraničí 2,5 miliardy korun. To znamená, že každý měsíc přijdeme o hodnotu jedné celé skupiny Agrofert. Děje se tak legálně, s plnou podporou velkých médií, intelektuálů a tzv. solidních politických stran. To je skutečným důvodem problémů s životní úrovní. Posíláme do ciziny tolik, že už nezbývá na slušný život pro místní obyvatele. A podmínky jsou nastaveny tak, že když budeme ještě tvrději pracovat, půjde do zahraničí víc peněz, ale my se nebudeme mít lépe.

O sjednocování národa
Opět slyšíme stupidní frázi o tom, že jakýsi prezidentský kandidát bude "sjednocovat."

Sjednocovat rozdělenou společnost, to znamená přivést obě strany k jednacímu stolu, vytvořit důvěru a najít kompromis. Třeba takový, že Česká televize nezůstane v současném stavu (jak chce kavárna) ani nebude zrušena (jak chce hospoda), ale její rozpočet bude omezen na polovinu současného stavu.

Nic takového samozřejmě Drahoš nechce. Jeho "sjednocování" spočívá v tom, že se dolních 70% neodváží ani ceknout a nechají si líbit absolutně všechno. Od toho jsou přece represivní složky demokratického státu, že.

Václav Klaus a pražská kavárna
"...to co Klaus nazývá pražskou kavárnou, za jeho osobou a ODS vždy stálo," napsal mi před chvílí jeden čtenář.

Připomínám tedy, že:
- ve volbách v roce 1992 rozsekal Václav Klaus kavárnu na cucky (Havlovo občanské hnutí se ani nedostalo do parlamentu)
- havlisté pokračovali cestou intrik, Havel podpořil puč uvnitř ODS a šel dokonce tak daleko, že nechal uměle zmrazit ekonomiku a připravit statisíce lidí o práci, aby Klause poškodil,
- boj proti havlistům provázel Václava Klause pro celou jeho politickou kariéru.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 17.1.2018