8. bře, 2018

PETR HAMPL: Kuras, Foldyna, Klaus & Kobza vypustili do světa Hamplovu knihu

Zásadní zlom v chápání civilizační a migrační krize. Intelektuální počin desetiletí. Takto a podobně se mluví o knize Petra Hampla Prolomení hradeb s podtitulem Proč západní civilizace podléhá islámu a jaké jsou šance na její záchranu.

Slavnostní odstartování knihy proběhlo v jedné z restaurací poslanecké sněmovny, což je příznačné. Nejen proto, že se jedná o téma politické, ale také proto, že se jedná o jedno z mála míst, kam nemohou multikulturní aktivisté telefonovat a vyhrožovat hospodskému.

Sešlo se mnoho přemýšlivých a nezávisle smýšlejících lidí. Třeba Martin Konvička nebo Alexander Tomský. Program odpovídal tomu, co se dá čekat, když se takoví lidé sejdou. Tedy něco na způsob konference.

Benjamin Kuras mluvil o své práci „reportéra z postupně islamizovaných oblastí,“ které se věnuje už roku 1998, kdy v Británii došlo ke skokové změně a do té doby pokojní muslimští spoluobčané se rázem změnili ve fundamentalisty žádající trest smrti pro rouhač a kdy jim západní politici – včetně  těch konzervativních – začali dávat za pravdu. Jak Benjamin Kuras řekl, pokládá Petra Hampla za nejpreciznějšího z další generace autorů zabývajících se současnou krizí západních společností. Autora, který se neomezuje na popis faktů, ale přináší  také psychologické a sociologické rozbory příčin jednání a který formuluje prognózy dalšího vývoje.

Poslanec Jaroslav Foldyna ve svém vystoupení shrnul především balkánskou zkušenost. Ukázal, že s muslimskými spoluobčany bylo možné pokojně soužívat, dokud byli tlakem nuceni podrobovat se sekulárním zákonům a přizpůsobovat se sekulární kultuře. Jakmile tlak pominul, prostor zaplnily saudské nadace a z pokojných spoluobčanů se rychle stali fundamentalisté.

Poslanec Jiří Kobza pak vše uvedl do kontextu snah o záchranu západní civilizace a připomněl stále silnější a úspěšnější vlastenecké strany. Varoval také před bruselskými snahami rozbít V4 pomocí série „majdanů.“Václav Klaus mladší se rovněž věnoval politickému zemětřesení v Itálii a předpověděl, že totéž čeká i Českou republiku. Popřál Petru Hamplovi mnoho štěstí i při hledání nových cest, jak knihu dostat k lidem navzdory bojkotu oficiálních kanálů.

Autor: Petr Hampl, Dobřichovice, ČR, 8.3.2018

video z akce:

https://www.facebook.com/zarko.raptor/videos/1465566436885948/